Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012:

Říjen

Obsah položky Říjen:

 • O stáže je zájem (MF Dnes)
  ilustraceDo projektu Stáže ve firmách se za první měsíc zapojilo téměř 270 zaměstnavatelů a přes 1 200 uchazečů. Projekt ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) a ministerstva školství pomáhá lidem, kteří marně shánějí práci kvůli nedostatku praxe.
  MF Dnes, 30. 10. 2012
 • Jaromír Drábek: Hostem v pořadu – Otázky Václava Moravce (ČT24)
  pořad Otázky Václava MoravceMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl hostem v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24, kde společně s dalšími hosty diskutoval o svém nástupci v resortu ministerstva práce nebo o kritice premiéra ve věci tzv. švarcsystému v rámci potírání nelegálního zaměstnávání. Tématem rozhovoru byla také velmi diskutovaná sKarta a její význam nebo budoucnost důchodové reformy.
  ČT24, 28. 10. 2012
 • Senát schválil předdůchody i pravidla pro jejich výplatu (Právo)
  ilustrační fotoLidé, kteří před dosažením důchodového věku přijdou o práci nebo kvůli poškozenému zdraví přestanou být schopni dál pracovat, nebudou od příštího roku muset odcházet do předčasného důchodu, aby měli vůbec nějaké příjmy. Senát včera schválil takzvané předdůchody a pravidla pro jejich vyplácení. Návrh počítá s měsíčním vyplácením dávky, ovšem přerušení či pozastavení výplat nebude možné. Norma teď míří k podpisu prezidentovi.
  Právo, 26. 10. 2012
 • O neplacené stáže ve firmách je zájem. Za měsíc se do nich přihlásilo 1200 lidí (HN)
  ilustrační fotoDo projektu Stáže ve firmách - vzdělávání praxí se během prvního měsíce zapojilo téměř 270 zaměstnavatelů a přes 1200 uchazečů o stáž. Společný projekt MPSV a ministerstva školství pomáhá lidem, kteří marně shánějí práci z důvodu nedostatku praxe, a zároveň umožňuje firmám vychovat si zaměstnance podle vlastních potřeb.
  Hospodářské noviny, 23. 10. 2012
 • Celníci odhalili na stavbách cizince pracující načerno (Právo)
  ilustrační fotoCelníci v Libereckém kraji odhalili v tomto týdnu při kontrolách 22 cizinců, kteří pracovali načerno a jsou podezřelí z porušování zákona o zaměstnanosti. Kontroly celníků se zaměřily na stavby. Překvapivé bylo, že celníci poprvé při kontrolách stavenišť objevili i Vietnamce, přitom většinou pracují ve službách či obchodech.
  Právo, 20. 10. 2012
 • Schváleno. Dávka pro postižené děti se zvýší (Pražský deník)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) od prosince zjednoduší některé příspěvky. Týká se to i lidí, kteří žádají o dotaci na nákup zvláštních pomůcek. Dva tisíce korun měsíčně navíc dostanou od prosince rodiče, kteří se starají o dítě s těžkým zdravotním postižením ve věku od čtyř do sedmi let.
  Pražský deník, 18. 10. 2012
 • Jaromír Drábek: Rozhovor, Ranní interview (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl hostem v pořadu Ranní interview na Radiožurnálu, kde diskutoval o hlavních aktuálních tématech nadcházejícího jednání tripartity, kterého se zúčastní naposledy ve funkci ministra. Jedním z témat je například chystaná vládní prorůstová opatření, která by měla pomoci k ekonomickému oživení českého hospodářství.
  Radiožurnál, 16. 10. 2012
 • Pomýšlíte na novou profesi? Firmy a školy vám ji pomohou najít (Pražský deník)
  ilustrační fotoJe to jako v bludném kruhu. Podnikatelé marně shánějí na volná místa vhodné odborníky, ale pracovní úřady jsou plné nezaměstnaných, často i absolventů nejrůznějších škol. Jenže, chyba lávky, ani lidé s dlouholetou praxí často nemají potřebnou kvalifikaci.
  Pražský deník, 15. 10. 2012
 • Drábek: V Šiškově agendě jsme nic vadného nenašli (Týden.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce zatím nezjistilo při předávání agend, na nichž pracoval obviněný bývalý náměstek Vladimír Šiška, žádné nesrovnalosti. Audit zakázek úřad podle odstupujícího ministra Jaromíra Drábka neplánuje, v listopadu v něm má totiž začít kontrola Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) a situaci posuzuje i antimonopolní úřad.
  Týden.cz, 11. 10. 2012
 • Máme nárok na sociální dávky? (Aha!)
  ilustrační fotoJste si jistí, že nemáte nárok na některou ze sociálních dávek? Z mnoha e-mailů, které do redakce deníku Aha! dorazily, po zveřejnění pátečního „Velkého průvodce sociálními dávkami“ je zjevné, že jistota není. Deník Aha! proto na vybrané dotazy ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) a s dalšími odborníky připravil odpovědi. Podívejte se, jestli pomohou i s vašimi problémy…
  Aha!, 13. 10. 2012
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Šiška to přece dělal pro stát (Týden)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek poskytl rozhovor pro časopis Týden, který se týkal zadržení bývalého prvního náměstka Vladimíra Šišky v resortu ministerstva. „Jsem přesvědčen, že se prokáže jeho nevina“, řekl k případu ministr Drábek.
  Týden, 8. 10. 2012
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Něco jsem čekal, ale ne takový podraz (Euro)
  ilustrační fotoJaromír Drábek minulý týden vzal odpovědnost na sebe. Kvůli zatčení náměstka Vladimíra Šišky a jeho uvržení do vazby k 31. říjnu odstoupí z postu ministra práce a sociálních věcí. Přesto stále nevěří, že by se jeho náměstek mohl dopustit nějaké nepravosti. "S Vladimírem Šiškou jsem spolupracoval devět let a té spolupráce se nebudu zříkat ani do budoucna," uvedl Drábek v rozhovoru pro týdeník Euro.
  Euro, 8.10.2012
 • Děti namalovaly, jak vidí stáří (Pražský deník)
  ilustrační fotoEmauzské opatství se naplnilo dětmi školního i předškolního věku z celého Česka a společně s nimi také seniory, těmi ovšem především na obrázcích. V úterý se tu sešli vítězové 3. ročníku celostátní výtvarné soutěže pro děti "Šťastné stáří očima dětí".
  Pražský deník, 10. 10. 2012
 • Nezaměstnanost vzrostla, ubylo pracovních míst (E15)
  ilustrační fotoNezaměstnanost v Česku v září vzrostla na 8,4 procenta ze srpnových 8,3 procenta. O práci se celkem ucházelo 493 185 lidí, což bylo meziměsíčně více o zhruba šest a půl tisíce. O více než čtyři procenta ubylo volných pracovních míst. Oznámilo to ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).
  E15, 9. 10. 2012
 • Inspekce sázela pokuty za miliony (Metro)
  ilustrační fotoOdhalování a potírání nelegální práce je jednou z priorit lidí ze Státního úřadu inspekce práce. V letošním roce inspekce provedla více než dvacet šest tisíc kontrol, při nichž zjistila, že 2 300 osob pracuje načerno. Za to jejich šéfům inspekce napařila přes tři sta pokut za více než osmdesát milionů korun.
  Metro, 8. 10. 2012
 • Na vzdělávání lze získat dotace (Právo)
  ilustrační fotoVzdělávání je již druhým rokem nejčastěji poskytovaným daňově zvýhodněným benefitem, který zaměstnavatelé poskytují svým zaměstnancům. Data ukazují, že vzdělávání jako benefit využívají i ty společnosti, jejichž ekonomická situace se letos zhoršila.
  Právo, 3.10.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 13.12. 2018 000 07:24.