Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Září:

Lidem přináší komfort, stát za ni neutratí ani korunu (MF Dnes)

Kdo nemá chuť využívat kartu (již dostane zdarma) a její technický účet (je také založen a veden bezplatně) spolu s dalšími výhodami, stačí, když při jejím převzetí zadá číslo vlastního účtu, na nějž si přeje dávku (zadarmo) posílat. O tom, že je jeho karta připravena k vyzvednutí, je každý informován individuálně, a to dopisem z úřadu práce. Distribuce karet bude pozvolná, aby nebyla přetížena pracoviště úřadů a nevznikaly fronty čekajících. S kartou lze pochopitelně vybírat z bankomatu, platit u obchodníka i si u něj vyžádat hotovost – takzvaný cashback, pokud jej poskytuje. Základní služby jsou zdarma, některé nadstandardní jsou zpoplatněny. Za co a kolik budete platit, se dozvíte už při převzetí sKarty.

Přínos sKaret je nejen v komfortu, ale také v úsporách. Stát za ně neplatí ani korunu. Nahrazením dosavadního způsobu rozesílání dávek poštou tak ušetříme ročně čtvrt miliardy korun. Velká část příjemců dávek už běžně používá bankovní účet i kartu, ale jsou mezi nimi i tací, kteří dávají přednost doručení peněz poštovní poukázkou. Tato možnost zůstane zachována i nadále. Od Nového roku si tuto službu bude muset zaplatit ten, komu na ni nevzniká z objektivních důvodů nárok. Lidé, kteří jsou v obtížné situaci například pro vážné tělesné postižení, budou dostávat příspěvek od státu dál starým způsobem, tedy poukázkou, a to bezplatně.

O autorovi: Viktorie Plívová, tisková mluvčí MPSV ČR
Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 18.9.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 16:33.