Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Září:

Černínský palác si otevře školku (E15)

Tři roky trvající přípravy zkomplikoval fakt, že MZV nenašlo ve spolupráci s městkou částí Praha 6 vhodné prostory. Nakonec se tedy úřad rozhodl, že školku zřídí přímo ve svém areálu. Právně nepůjde o školské zařízení, ale o tzv. dětskou skupinu, kterou je možné provozovat i bez odborného pedagogického zázemí. Černínský palác ale není prvním ministerstvem, jež otevře vlastní školku. Pilotní skupina od loňska funguje na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV).

"Naší ambicí je, abychom školku zprovoznili od příštího léta," potvrdil Pavel Pitel, zástupce ředitele personálního odboru MZV.

Podle předběžného šetření Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV mají pracovníci ústředí české diplomacie největší zájem o předškolní péči, především o děti mladší tří let. Loni měli zaměstnanci MZV celkem 410 dětí ve věku do pěti let – 113 z nich žilo s rodiči v Česku, 190 pobývalo na diplomatické misi v zahraničí a 107 s jedním z rodičů na mateřské nebo rodičovské dovolené.

Modelově by se ministerská školka na Hradčanech měla přiblížit německému vzoru. V Berlíně dětské centrum pro zaměstnance tamějšího rezortu zahraničí funguje od přestěhování úřadu z Bonnu v roce 2000.

Zdroj: E15

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.9.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 14:55.