Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Září:

Nezaměstnanost v srpnu zůstala na 8,3 procenta (Právo)

Včera to oznámilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). O práci se na ÚP ucházelo celkem 486 693 lidí. Za mírným růstem počtu nezaměstnaných stál podle ekonomů především příliv nových absolventů na trh práce. Jejich počet se zvýšil o 3621.

Novou práci našlo během srpna pouze něco málo přes 2,5 tisíce registrovaných nezaměstnaných. "Dobrou zprávou je, že malému počtu stávajících nezaměstnaných se podařilo nalézt pracovní místo. Nicméně dynamika, s jakou lidé nacházejí své nové pracovní místo, je velice slabá. S takovou míra nezaměstnanosti ani v budoucnu výrazněji neklesne," uvedla analytička společnosti Next Finance Markéta Šichtařová.

Celkový počet volných pracovních míst se zvýšil na 42 559. To ale podle ekonomů nic moc nevypovídá o tom, jakou šanci mají nezaměstnaní nalézt nové pracovní místo. Na jedno volné místo v srpnu připadalo 11,43 nezaměstnaného. "Šance tak nejsou veliké. Velká část těchto pracovních míst je navíc nabízena ve středních Čechách a v Praze, kde je míra nezaměstnanosti již tak velice nízká. V těchto regionech mají firmy spíš problém najít správně kvalifikovanou pracovní sílu. Naopak v regionech s největší mírou nezaměstnanosti, jako je například Most či Bruntál, není pracovních míst nabízeno příliš mnoho," upozornila Šichtařová.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 11.9.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 04:30.