Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Září:

Růst nezaměstnanosti se na Moravě zastavil (Právo)

Mezi nejvíce postižené okresy kraje patří tradičně Hodonínsko a Znojemsko. Na Znojemsku míra nezaměstnanosti v srpnu mírně stoupla na 12,2 procenta. Na Hodonínsku je i přes mírný pokles v kraji nezaměstnanost stále nejvyšší a činí 13,1 procenta. Celkem v kraji pracoviště Úřadu práce ČR evidovala 57 654 uchazečů o zaměstnání, což je téměř stejné číslo jako v červenci. V srpnu mírně vzrostl počet volných pracovních míst asi o 300 na 3294.

Na Vysočině přibyly minulý měsíc jen desítky lidí bez práce a míra nezaměstnanosti zůstala na červencových 8,4 procenta. Na konci srpna hledalo v celém kraji práci 22 037 lidí, o 64 více než v červenci. Nezaměstnanost se mírně zvýšila na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku. Na Třebíčsku počty uchazečů o práci mírně klesly a Pelhřimovsko a Žďársko zaznamenaly stagnaci.

Na Havlíčkobrodsku se nezaměstnanost v minulém měsíci zvýšila o dvě desetiny procentního bodu na 8,4 procenta, protože tam přibylo 81 uchazečů o práci. Na Jihlavsku stoupla míra nezaměstnanosti o desetinu na 7,7 procenta.

Naopak na Třebíčsku se nezaměstnanost snížila o desetinu procentního bodu na 10,8 procenta. Žďársko zůstalo na červencových 9,1 procenta a na Pelhřimovsku nezaměstnanost stagnovala na 5,2 procenta. Úřad práce v kraji eviduje 1072 volných pracovních míst, nabídka se v poslední době skoro nemění. Nejtíživější je dlouhodobě situace na Třebíčsku, kde na jednu volnou pracovní pozici připadá 38 uchazečů o práci. Je to druhý nejvyšší počet v ČR. Ještě o něco horší situace je v okrese Bruntál.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 11.9.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 03:16.