Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Červenec:

Jaromír Drábek: Kellerova metoda (Právo)

Ohlas na článek

Tyto skupinky by mohly pomoci alespoň části zástupu (oprávněně) zoufalých rodičů, kteří jsou postaveni před otázku, jak se zachovat v situaci, kdy se potřebují vrátit do práce po rodičovské dovolené (zaměstnavatel jinak obsadí jejich původní pozici) a mateřská školka je nedostupná (buď je plná, nebo drahá – případně obojí).

Věřím, že 40 tisíc rodičů, jejichž žádost vloni nebyla vyslyšena, si o kritice dětské skupiny udělá obrázek samo. Těm váhajícím bych jen rád vzkázal, že nejde o žádné novum či české specifikum, podobné modely fungují například v Rakousku, Německu či ve Velké Británii. Ministerstvo práce a sociálních věcí nemá ambici – ani ji mít nemůže, zasahovalo by tak do kompetencí ministerstva školství – vytvářet vzdělávací zařízení, jako jsou mateřské školky. Jednoduše cítím potřebu nabídnout alternativu, která umožní sladit soukromý život s životem profesním.

Podle Kellerovy metody – tak jak byla popsána v autorově textu, by si každá matka pečující o dítě předškolního věku sama bez pomoci vhodného zařízení (nikoli tedy v "hlídací skupině", jak dětskou skupinku pan sociolog nepěkně nazval) měla zajistit minimálně pedagogické minimum, aby své dítě správně metodicky vedla.

Milé maminky, milí tatínkové, přeji vám pěkné léto a méně tropických dní.

O autorovi: JAROMÍR DRÁBEK, ministr práce a sociálních věcí
Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 27.7.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:22.