Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Dobrý tip:

Sezonní práci v zemích EU lze stále stihnout zařídit

Na webové stránce www.eures.europa.eu lze nalézt kontakty na zaměstnavatele nabízející tyto druhy volných míst. Ve vyhledávači stačí zvolit danou profesi, případně dát vyhledat volná místa na dobu určitou.

Osvědčeným způsobem je také vyhledávání podle klíčového slova. EURES doporučuje zadat jako klíčové slovo např. season, saison, seasonal, fruit, strawberry, wine, wein, holiday, holidays, ferien, studentenjob, animator, animateur, nanny, housekeeper. Určitě vás napadne i mnoho dalších.

Na stránkách EURES ČR www.eures.cz lze najít volná pracovní místa, která českým kolegům EURES zaslaly přímo příslušné úřady práce z 30 evropských zemí s tím, že zaměstnavatel má zájem o nábor pracovních sil z České republiky. Vyhledávat lze i v databázích úřadů práce vybrané země, kontakty naleznete ve složce Volná místa u příslušného státu. Další tipy na hledání volných míst jsou uvedeny v sekci Život a práce v EU/EHP.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.7.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.10. 2018 000 04:53.