Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Červen:

Stáže ve firmách budou stát 800 milionů (Euro.cz)

"Projekt byl zahájen přibližně před týdnem, první stáže by měly začít v září," uvedla mluvčí MPSV Viktorie Plívová.

Projekt by měl být oboustranně výhodný, firmám podle Plívové zase nabízí způsob, jak proškolit nové pracovníky tak, aby jejich dovednosti odpovídaly požadavkům zaměstnavatele. "Celkově bude v rámci projektu vzděláváno pět tisíc účastníků. Projekt by měl být ukončen na podzim roku 2014," uvedl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. Délka jedné stáže se bude pohybovat mezi jedním až šesti měsíci.

Zkušenosti získané prostřednictvím projektu by mohly být podle ministra práce promítnuty také do legislativy, jež by měla lépe pokrývat skutečné potřeby obou zúčastněných stran – jak zájemců o další vzdělávání, tak i zaměstnavatelů: "Poskytování stáží by mělo být pro firmy atraktivním způsobem, jak získat kvalifikované pracovníky. Projekt by tedy měl napomoci k ukotvení způsobu dalšího vzdělávání formou stáží i do české legislativy," konstatoval. Po úspěšném ukončení stáže získají účastníci certifikát o jejím absolvování.

Zdroj: Euro.cz

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 28.6.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 09:21.