Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Červen:

Pěstounské rodiny měly sraz v malebném Starém Týně (Právo)

"Na pobyt organizovaný a hrazený městem jezdím již několik let. Je krásné vidět, jak nám děti rostou před očima. Poskytuje nám to příležitost popovídat si a odreagovat se. Ještě si domů něco přivezeme. Loni jsme zde například vyráběli košíky na bonbóny, které máme dosud vystavené v kuchyni," uvedla profesionální pěstounka Danuše Culková z Litoměřic.

Ta vychovala své vlastní tři děti a nyní domov poskytuje i sedmnáctileté Patricii, jedenáctiletému Romanovi a o rok staršímu Tomášovi. Všichni přitom mají zdravotní handicap, o to je výchova náročnější.

Podívat se na způsob, jakým rodiny víkendový pobyt tráví, přijeli do Starého Týna vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renáta Jurková a místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

"Dá-li rodina domov cizímu dítěti, patří jí za to velké poděkování celé společnosti. O to větší by mělo být, jde-li o dítě zdravotně handicapované," vyzdvihl přínos pěstounských rodin místostarosta.

S organizátorkou pobytu Sylvou Svobodovou, pracovnicí pro náhradní rodinnou péči litoměřické radnice, poté mluvil o legislativních změnách, které jsou v této souvislosti připravovány a mají přinést pozitivní změny.

Akce pro pěstounské rodiny jsou městem pořádány dvakrát do roka. "Připravujeme je ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Rozmarýn," zdůraznila Svobodová.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.6.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:27.