Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012:

Červen

Obsah položky Červen:

 • ČSSZ: Kdy vzniká absolventům povinnost platit sociální pojištění?
  ilustrační fotoPrázdniny jsou pro absolventy a studenty vytouženou dobou odpočinku. Řada z nich nebude jen odpočívat, ale začne pracovat nebo půjde na brigádu. ČSSZ každoročně radí absolventům a studentům před prázdninami, kdy a za jakých podmínek jim vzniká povinnost platit pojistné na sociální zabezpečení.
  ČSSZ, 27. června 2012
 • Jaromír Drábek: Hostem v pořadu Ozvěny dne (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl hostem v pořadu Ozvěny dne na Radiožurnálu, kde diskutoval o chystaných změnách v udělování pracovních povolení pro zahraniční pracovníky ze zemí mimo EU a důvodech pro zaváděná opatření.
  Radiožurnál, 27.6.2012
 • Stanou se konečně obecní komunitní sestry skutečností? (Pražský deník)
  ilustrační fotoVzali jste si k sobě svou starou maminku, ale nedokážete se o ni postarat každý den? Již brzy vám pomůže takzvaná komunitní sestra. Alespoň to plánuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, které se tak inspiruje anglickýma švédským systémem sociální péče.
  Pražský deník, 28.6.2012
 • Stáže ve firmách budou stát 800 milionů (Euro.cz)
  ilustrační fotoČerstvým uchazečům o zaměstnání, dlouhodobě nezaměstnaným nebo ženám po rodičovské dovolené by měl nástup nebo návrat do práce usnadnit projekt ministerstva práce a sociálních věcí Stáže ve firmách. V rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a Fondu dalšího vzdělávání na něj resort vyčlenil 800 milionů korun.
  Euro.cz, 27.6.2012
 • Počet nových penzijních připojištění letos vzrostl kvůli reformě o 35 procent (E15)
  ilustrační fotoV prvním kvartálu letošního roku došlo k prudkému nárůstu počtu nově uzavřených smluv o penzijním připojištění. Oproti stejnému období v roce 2011 tento počet stoupl o více než 42 tisíc, což představuje 35procentní nárůst. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí. Příčinou nárůstu je podle odborníků snaha lidí uzavřít penzijní připojištění za stávajících podmínek, které změní v lednu 2013 důchodová reforma.
  E15, 25.6.2012
 • Místo propuštění se mají zaměstnanci vzdělávat (MF Dnes)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) bude pokračovat v rozdělování evropských peněz firmám, kterým chybí zakázky. Na přeškolování zaměstnanců uvolní nejdříve 400 milionů korun. "V první výzvě rozdělíme 400 milionů korun a jsme připraveni částku zvýšit," uvedl náměstek ministra práce Karel Machotka. Projekt v názvu ponese již používané označení "Vzdělávejte se" a nárok budou mít zřejmě jen firmy s provozovnou mimo Prahu.
  MF Dnes, 22.6.2012
 • Nový web o důchodové reformě (Týdeník Školství)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí spustilo nový web o důchodové reformě. Na adrese http://duchodovareforma.mpsv.cz občané najdou přehledně a srozumitelně vysvětleno vše podstatné, co se reformy penzí týká.
  Týdeník Školství, 20.6.2012
 • Národní program přípravy na stárnutí na období 2013 až 2017 (Týdeník Školství)
  ilustrační fotoHlavním výstupem Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012 v České republice bude nový Národní program přípravy na stárnutí na období let 2013 až 2017, jehož cílem je podpořit aktivní zapojení starších osob a seniorů do společnosti a zvýšit kvalitu jejich života.
  Týdeník Školství, 20.6.2012
 • Jaromír Drábek: Rozhovor – Impulsy Václava Moravce (Radio Impuls)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl hostem v pořadu Impulsy Václava Moravce na Radiu Impuls, kde diskutoval o zavedení tzv. předdůchodů, dále o valorizaci důchodů v letošním roce a také o zavedení systému výplaty nepojistných sociálních dávek přes tzv. sKarty v druhé polovině roku.
  Radio Impuls, 18.6.2012
 • SOCIÁLNÍ KARTU bude muset mít každý 10. Čech! (Blesk)
  ilustrační fotoNezaměstnané, maminky na rodičovské dovolené i zdravotně postižené čeká brzy velká změna. Sociální dávky totiž budou moct čerpat jedině pomocí sociální karty! Do konce roku je plánováno, že tuhle novinku, které se říká sKarta, dostane téměř milion lidí.
  Blesk, 18.6.2012
 • Důchod – „Otázky a odpovědi k důchodové reformě“ (Blesk)
  ilustrační fotoPro koho je určena důchodová reforma a komu se více vyplatí do ní vstoupit nebo co znamená tzv. II. pilíř či kdy je správný zapojit se do penzijní reformy? Na takové a další otázky odpovídal čtenářům deníku Blesk poradce ministra práce a sociálních věcí Tomáš Machanec, který se na ministerstvu zabývá především DŮCHODOVOU REFORMOU.
  Blesk, 16.6.2012
 • Z pěstounství bude povolání, rozhodli poslanci (iDnes.cz)
  ilustrační fotoPoslanci schválili novelu zákona o sociálně-právní ochraně dětí, která má snížit počet dětí v ústavech a naopak podpořit pěstounskou péči. Mimo jiné do ní vrátily odměny pro pěstouny z řad prarodičů, byť s omezením. Dávky budou navíc považovány za plat. Předloha míří do Senátu. Novelou zákona se zvyšují dávky pěstounské péče. Odměna pěstouna nyní činí 3 126 korun měsíčně, nově bude 8 000 korun.
  iDnes.cz, 13.6.2012
 • Pěstounské rodiny měly sraz v malebném Starém Týně (Právo)
  ilustrační fotoDva dny plné her, sportu, vycházek do přírody, soutěží a rukodělných prací, vše spojené s vyprávěním a výměnou zkušeností, prožilo na sklonku uplynulého týdne 24 dětí z Litoměřicka. Zdejší radnice totiž pro pěstounské rodiny z města a okolí připravila dvoudenní pobyt v malebné přírodě Starého Týna.
  Právo, 13.6.2012
 • Senioři budou mít ombudsmanky. Zařídíme to ve dvou stovkách obcí (HN)
  ilustrační fotoPoradkyně ministra práce a sociálních věcí Monika Válková odpovídala na dotazy z Hospodářských novin, které se týkají záměru ministerstva proškolit síť tzv. asistentů pro seniory (komunitní sestra) v rámci konceptu dlouhodobé péče.
  Hospodářské noviny, 11. 6. 2012
 • Květnová nezaměstnanost v Česku klesla na 8,2 procenta (Právo)
  ilustrační fotoNezaměstnanost v květnu dosáhla v Česku 8,2 procenta, a byla tak o 0,2 procenta nižší než v dubnu. Oznámilo to ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). "O práci se v květnu ucházelo celkem 482 099 lidí, což je meziměsíčně o 15 223 méně. Volných pracovních míst přibylo o 4,7 procenta," informovalo MPSV.
  Právo, 9. 6. 2012
 • Nový jihlavský domov seniorů (Jihlavské listy)
  ilustrační fotoPo zkušebním provozu Domova seniorů Stříbrné Terasy v Jihlavě v Havlíčkově ulici byl domov ve středu uveden do trvalého provozu. Za účelem vybudování domova pro seniory vznikla obecně prospěšná společnost DS Stříbrné Terasy, která je nositelem projektu. Ten získal 65 procentní dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, zbývající částku uhradila obecně prospěšná společnost z úvěru.
  Jihlavské listy, 8. 6. 2012
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Budeme je vydávat postupně. Žádné problémy nehrozí (Pražský deník)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek poskytl rozhovor pro Pražský deník, ve kterém hovořil o chystaném novém způsobu výplaty nepojistných sociálních dávek prostřednictvím tzv. sKarty. Do konce letošního roku by mělo být vydáno celkem 900 tisíc těchto karet.
  Pražský deník, 7.6.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.5. 2019 000 00:44.