Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Duben:

Drábek chce na sociální služby přidat dalších 140 miliónů (Právo)

Podle organizací, které se starají o postižené, seniory a další potřebné, hrozilo kvůli nedostatečnému financování uzavírání služeb. Poskytovatelé proto plánovali na 16. dubna demonstraci. Včera ji odvolali. Ministerstvo práce a sociálních věcí počítalo na sociální služby letos i přes škrty s částkou o sto miliónů vyšší než loni. Poskytovatelům mělo rozdělit celkem 6,2 miliardy korun. V prvním dotačním kole úřad rozhodl už o zhruba dvou miliardách korun. Na druhé kolo zbývá 190 miliónů. Kvůli úsporným opatřením hrozilo, že se tato částka nevyplatí.

Škrty se jí ale nakonec nedotknou. Ke 190 miliónům má přibýt ještě dalších 140 miliónů. Dohromady by tak poskytovatelé brzy mohli hospodařit ještě s 330 milióny. "Celkem 140 miliónů na dofinancování musím řešit s předsedou vlády a ministrem financí. Je to položka, která musí být nalezena v kapitole ministerstva práce," uvedl Drábek.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 12.4.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 23:56.