Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Duben:

Pět hvězdiček pro domov důchodců ve Kdyni (MF Dnes)

"Ověřili jsme si tím, že námi nabízené služby jsou kvalitní. Zároveň jsme získali doporučení, co ještě můžeme zlepšit," reagoval na výsledky ankety ředitel Domu seniorů Jakub Žákavec. O případných zlepšeních budou v následujících týdnech diskutovat zaměstnanci s obyvateli domova.

Do hodnocení Značka kvality se může přihlásit přes webové stránky www.znackakvality.info každý poskytovatel sociálních služeb. Systém certifikace je poté založen na udělování hvězd. "V praxi tak již při vstupu do domova pro seniory uvidí nový klient a případně i jeho rodina, zda jde například o dvouhvězdičkový nebo pětihvězdičkový domov," vysvětluje Žákavec.

Značka kvality v sociálních službách hodnotí všechny důležité aspekty pobytu seniora v domově. Kdyňský domov seniorů se do akce zapojil zatím jako jediný z Plzeňského kraje. Celkem už o hodnocení požádalo osmnáct sociálních zařízení. Pět hvězdiček kromě Kdyně získal například brněnský Domov pro seniory Kociánka.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 10.4.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.9. 2018 000 17:23.