Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Duben:

Na Úřadu práce se lidé už nebudou mačkat (Právo)

"Mým přáním je, aby se tady všem dobře pracovalo a aby ti, co přijdou v nepříliš příznivých životních chvílích pro pomoc, zde byli co nejprofesionálněji obslouženi," uvedl ministr. "Nové sídlo úřadu práce nabízí příjemné prostředí a pohodlné parkování," zhodnotil komfort ředitel karlovarského krajského ÚP Kamil Řezníček.

Podle něj se do objektu do konce týdne přestěhuje osmdesát zaměstnanců úřadu. "Pouze devět stávajících pracovníků z úseku státní sociální podpory zůstane v současném sídle úřadu," podotkl Řezníček, podle kterého je nové sídlo již téměř plně funkční. "Počítače máme už odzkoušené," dodal. "Těšíme se, až se naši klienti nebudou muset mačkat na schodech jako dosud v úřadu ve Svahové ulici," podotkl ředitel. "V prostorné hale nového sídla se dobře rozptýlí," poznamenal.

Budova je realizována jako třípodlažní objekt s krytým přístřeškem pro uložení kol a velkým parkovištěm pro klienty úřadu práce. "V přízemí budovy bude odbavena většina klientů v oblastech zprostředkování zaměstnání, výplaty dávek podpory v nezaměstnanosti a výplaty nepojistných sociálních dávek s výjimkou dávek státní sociální podpory," uvedla mluvčí karlovarského krajského ÚP Veronika Rohošková.

"V prvním patře budovy jsou agendy trhu práce, informačně poradenského střediska, projektů EU a je zde umístěna multifunkční učebna a zasedací sál. Ve druhém patře budovy jsou umístěny kanceláře vedoucích pracovníků krajské pobočky a veškeré technologické vybavení," dodala.

Celkové náklady stavby včetně projektové dokumentace, inženýrské činnosti a vybavení budovy nábytkem jsou 82,2 miliónu korun. "Z toho podíl prostředků z dotací Evropské unie je bezmála šedesát miliónů korun," konstatovala Rohošková.

Samotná stavba byla zahájena počátkem listopadu předminulého roku a ukončena loni v prosinci. "Tedy o tři měsíce dříve, než stanovil původní harmonogram," uzavřela mluvčí.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 4.4.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:36.