Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012:

Duben

Obsah položky Duben:

 • Drábek našel pro sociální služby dalších 140 milionů (ct24.cz)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek dá na sociální služby dalších 140 milionů korun, na nichž se s poskytovateli už dříve dohodl. Ministerstvo už rozdělilo mezi organizace poskytující sociální služby 6 miliard korun. Kromě zmíněných 140 milionů ještě zbývá rozdělit zhruba 190 milionů.
  ct24.cz, 30. 4. 2012
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Dotace pro neziskové organizace, Ozvěny dne (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek poskytl rozhovor k otázce dofinancování sociálních služeb v letošním roce v pořadu Ozvěny dne na Radiožurnálu. Dalších 140 milionů korun rozdělí ministerstvo práce a sociálních věcí mezi neziskové organizace, které zajišťují sociální služby. Teď zbývá rozdělit ještě 190 mil. Kč. Celková částka na dofinancování sociálních služeb tak bude ve výši 330 milionů korun.
  Radiožurnál, 30. 4. 2012
 • Průměrný důchod je 10 740 korun (Právo)
  ilustrační fotoPrůměrný starobní důchod v Česku byl na konci letošního prvního čtvrtletí 10 740 korun. Muži pobírali v průměru 11 908 korun, ženy pak 9750 korun. Starobních důchodců bylo 2,34 miliónu. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla mluvčí České správy sociálního zabezpečení Jana Buraňová.
  Právo, 26. 4. 2012
 • V Česku jsou skoro tři miliony důchodců (MF Dnes)
  ilustrační fotoTéměř tři miliony penzistů evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ke konci března 2012. Těm vyplácela celkem 3 498 650 důchodů – starobních, invalidních a pozůstalostních. Do zahraničí pak odchází 71 497 důchodů, a to do 75 zemí světa.
  MF Dnes, 26. 4. 2012
 • Do veřejné služby se letos už zapojilo 16 tisíc lidí (Euro.cz)
  ilustrační fotoDo veřejné služby se v prvním čtvrtletí roku 2012, kdy platí nová pravidla pro její výkon, zapojilo přes 2200 subjektů, z toho více než 1130 subjektů jsou obce. Celkem je v systému veřejné služby dle údajů MPSV evidováno přes 16 400 klientů, z toho přes 8600 ji nyní aktivně vykonává.
  Euro.cz, 25. 4. 2012
 • Veřejnou službu si města pochvalují (Právo)
  ilustrační fotoVeřejnou službu, do které už byly v Karlovarském kraji zapojeny desítky nezaměstnaných, a to například na úklid veřejných prostranství či údržbu zeleně, si starostové jen a jen pochvalují. Stejně tak finanční podporu Karlovarského kraje v celkové výši 1,5 miliónu korun, díky které mohou nezaměstnané ve veřejné službě vybavit nářadím a rozvézt je do práce.
  Právo, 25. 4. 2012
 • Jaromír Drábek: Hostem v pořadu Václava Moravce – O zaměstnanosti (ČT 24)
  ilustrační fotoV otázkách Václava Moravce na ČT 24 byl jedním z hostů také ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, který diskutoval mj. o tzv. agenturním zaměstnávání v rámci přijaté novely zákona o zaměstnanosti platné od 1. ledna 2012. Nový systém zprostředkování zaměstnání by měl začít fungovat v druhé polovině letošního roku.
  ČT 24, 22. 4. 2012
 • Jaromír Drábek: Hostem v pořadu Otázky Václava Moravce (ČT 1)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl hostem v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT 1, kde společně s ostatními hosty diskutoval o aktuálním politickém vývoji v ČR a proběhlé protivládní demonstraci.
  ČT 1, 22. 4. 2012
 • Do práce, nebo doma s dětmi? Do práce s dětmi! (MF Dnes)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) přichází s návrhem, jak vrátit část z 400 tisíc rodičů malých dětí do práce. Nedostatek školek by řešilo byrokraticky nenáročnými dětskými skupinami a rodiče motivovalo slevou na dani.
  MF Dnes, 20. 4. 2012
 • Jaromír Drábek: Kontrola nezaměstnaných není buzerace (HN)
  ilustrační fotoProjekt Docházka nezaměstnaných (DONEZ), který byl spuštěn na podzim minulého roku, přinesl daňovým poplatníkům čistou úsporu ve výši 140 milionů korun. Díky němu se podařilo odhalit několik tisíc lidí, kteří zneužívali sociální systém. Přesto má projekt kritiky. Naposledy veřejný ochránce práv zmínil údajnou nezákonnost. Píše ve svém článku ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek pro Hospodářské noviny.
  Hospodářské noviny, 19. 4. 2012
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Stát vydá víc peněz na sociální služby (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl jedním z hostů ve vysílání v pořadu Ozvěny dne na Radiožurnálu, kde aktuálně diskutoval o možnostech dofinancování sociálních služeb, a to navýšením dotace na tyto služby o dalších 140 mil. Kč oproti původnímu plánu, který původně počítal s celkovým dodatečným navýšením v konečné výši 190 mil. Kč.
  Radiožurnál, 10. 4. 2012
 • Nezaměstnanost se snížila ve všech krajích (Právo)
  ilustrační fotoMíra nezaměstnanosti se v březnu snížila ve všech krajích regionu. Nejvíce, o půl procentního bodu, v Pardubickém kraji. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí. V březnu se míra nezaměstnanosti v Pardubickém kraji snížila proti únoru o 0,5 bodu na 8,6 procenta.
  Právo, 11. 4. 2012
 • Drábek chce na sociální služby přidat dalších 140 miliónů (Právo)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce letos přidat na sociální služby dalších 140 miliónů korun. Tuto částku hodlá získat s pomocí úspor ve svém rezortu. Ministr Jaromír Drábek to včera uvedl po jednání se zástupci asociace krajů a poskytovatelů péče. Jednat o tom bude ještě i s premiérem a ministrem financí. "Celkem 140 miliónů na dofinancování musím řešit s předsedou vlády a ministrem financí. Je to položka, která musí být nalezena v kapitole ministerstva práce," uvedl Drábek.
  Právo, 11. 4. 2012
 • Jaromír Drábek: Boj proti zneužívání dávek už má výsledky (Právo)
  ilustrační fotoO započatém a úspěšném boji proti zneužívání sociálního systému a změnách například v oblasti veřejné služby či v podmínkách nároku na podporu v nezaměstnanosti je uvedený článek, jehož autorem je ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. Autorův článek je mj. také ohlasem na článek v deníku Právo ze dne 7. 4. 2012 (Sociální dávky zneužívají i bohaté romské rodiny).
  Právo, 11. 4. 2012
 • Lidí bez práce ubylo, pomohlo i teplé počasí (Právo)
  ilustrační fotoLetošní brzký nástup jara, alespoň co se teplého počasí týče, se pozitivně odrazil na českém trhu práce. Míra nezaměstnanosti v březnu klesla na 8,9 z únorových 9,2 procenta, oznámilo včera ministerstvo práce a sociálních věcí.
  Právo, 11. 4. 2012
 • Pět hvězdiček pro domov důchodců ve Kdyni (MF Dnes)
  ilustrační fotoDomov seniorů ve Kdyni se dočkal zajímavého ocenění. Od Asociace poskytovatelů sociálních služeb získal maximální počet pěti hvězdiček v rámci hodnocení Značka kvality. Do hodnocení Značka kvality se může přihlásit přes webové stránky www.znackakvality.info každý poskytovatel sociálních služeb. Pět hvězdiček kromě Kdyně získal například brněnský Domov pro seniory Kociánka.
  MF Dnes, 6. 4. 2012
 • Ve Zlíně pomůže Job centrum (Metro)
  ilustrační fotoZlínská univerzita otevřela nové Job centrum, které má zvýšit šance absolventů na uplatnění na trhu práce. Studenti a absolventi najdou v novém centru pomoc při hledání nabídek určených pro absolventy v daném oboru, centrum má také informace o volných pozicích na trhu práce. Zřízení nového střediska v prostorách rektorátu školy, jeho vybavení a roční mzdové náklady přijdou univerzitu na milion korun.
  Metro, 4.4.2012
 • Na Úřadu práce se lidé už nebudou mačkat (Právo)
  ilustrační fotoNezaměstnaní hledající práci a další klienti Úřadu práce (ÚP) v Karlových Varech se již nebudou na sebe mačkat ve stísněných prostorách dosavadního jeho sídla ve vile ve Svahové ulici. Karlovarský ‚pracák‘ bude totiž od úterý 10. dubna fungovat v nových moderních prostorách v areálu hejtmanství v městské části Dvory. Včera byl na této nové adrese slavnostně otevřen za přítomnosti ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka.
  Právo, 4.4.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.3. 2019 000 15:05.