Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Březen:

Senioři v Prachaticích mohou žít aktivně (Prachatický deník)

Zahajovací konference k Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012 se zúčastnilo mnoho zástupců nestátních neziskových organizací, samospráv a dalších institucí, ale například i ministr MPSV Jaromír Drábek, který ve své řeči uvedl, že senioři chtějí žít aktivně, chtějí být přínosem a ne přítěží, a že společnost se hodnotí i podle toho, jak a jakým způsobem umožní stárnutí svým seniorů.

Na konferenci nechybělo ani představení patronů EY 2012, jimiž jsou například herečka Květa Fialová, Milan Klapetek z Institutu celoživotního vzdělávání, sociolog Ivo Možný, zakladatelka Linky bezpečí Zuzana Baudyšová či zmocněnkyně vlády pro lidská práva Monika Šimůnková. Za Prachatice se konference zúčastnila pětičlenná delegace. Prachatičtí se na jednání také setkali s náměstkem MPSV Janem Dobešem, ředitelem NSZM Petrem Švecem.

Na závěr bylo jedním z účastníků předáno memorandum, popisující konkrétní oblasti, v nichž lze situaci seniorů zlepšit. Konkrétně byla v memorandu zmíněna témata zaměstnávání starších osob, celoživotního učení, rozvoje dobrovolnictví starších osob a seniorů, posilování mezigeneračního dialogu, zdravého stárnutí a zlepšení kvality života seniorů.

Na závěr se všichni účastníci konference zúčastnili koncertu skupiny Please the Trees – spolu s kapelou vystoupil sbor seniorů ze sdružení Elpida.

Zdroj: Prachatický deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 9.3.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:32.