Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Březen:

88 lidí v kraji má novou práci, díky Restartu (MF Dnes)

"Všichni účastníci postupně absolvují povinné aktivity projektu -pracovní diagnostiku a dva druhy školení. První typ školení sestává ze tří modulů - Pracovní právo, Psychologické aspekty propouštění a Finanční gramotnost - tyto aktivity úspěšně absolvovalo již 158 účastníků," informoval Martin Kurzweil, mluvčí projektu.

Následující školení je zaměřeno na přípravu na přijímací pohovor. Absolvovalo ho již 127 osob. "Tento vzdělávací blok oceňují nejvíce ti, kteří dlouhodobě pracovali u stejného zaměstnavatele a například po 25 letech, poprvé v životě, dostali výpověď. Jejich první otázka poté, co se smíří s tím, že situace je nevratná a že opravdu nemají svoji práci, je co teď," popsal Kurzweil.

Pro 300 osob je připravená nabídka rekvalifikací. "Oblíbené jsou rekvalifikace zaměřené na dovednosti IT, získání řidičských či svářečských průkazů," řekl mluvčí.

Restart uskutečňuje krajská pobočka úřadu práce. Projekt je jedinečný tím, že pracuje s lidmi, kteří jsou ještě zaměstnaní. "Projekt má spíš preventivní charakter, snažíme se, aby se lidé do evidence úřadu práce vůbec nedostali nebo tam strávili co nejkratší dobu," uvedl před časem Petr Hauf z krajské pobočky úřadu práce v Ústí.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 7.3.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 03:27.