Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Březen:

Našla smysluplné uplatnění v domově pro seniory (MF Dnes)

"Každý, kdo sem chodí za našimi obyvateli, ať už je to dobrovolník nebo někdo, kdo jim posiluje sociální kontakty, je pro nás jedině plus. Paní zatím pracuje podle potřeb, třeba když jsou nějaké akce pro seniory, tak pomáhá s organizací, vyplňuje našim klientům dlouhé chvíle," uvedla zástupkyně ředitele domova pro seniory Lucie Vísnerová. "Jsme rádi i za to, že nová pracovnice je ze Kdyně a některé naše obyvatele zná," popsala Vísnerová.

Domov se podle ní nebrání tomu, aby zde využívali další lidi z úřadu práce i na pomocné práce třeba při práci na zahradě.

Jak uvedl tajemník radnice v Klatovech Miroslav Šafařík, občas se vyskytnou i lidé, kteří nechtějí pracovat na ulici před zraky obyvatel. "Pokud to jde, tak se jim snažíme vyjít vstříc. Třeba ženy mohou pracovat v městském ústavu sociálních služeb v prádelně, lidé mohou pomáhat i v městských lesích, technické služby je mohou poslat pracovat na hřbitov. Nepozoruji ale lavinovitou snahu lidí odmítnout veřejnou službu," uvedl Šafařík.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 7.3.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 18:29.