Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Únor:

Úřady práce stíhají zpracovávat žádosti, tvrdí ministr Drábek (MediaFax)

"Z toho je jasné, že výplata a zpracování dávek pokračuje standardním tempem a v tuto chvíli po zpracování náročné lednové agendy se úřady práce čím dál víc zaměřují na rutinní práci kolem běžných dávek," dodal ministr.

Ten v úterý také reagoval na řadu zpráv, které se ve vztahu k úřadům práce objevily v médiích. Nejprve zdůraznil, že citované vyjádření informatiků odsuzující nový systém je více než deset dní staré a nereflektuje jednání, která se za tu dobu uskutečnila.

"Rád bych také zmínil investigativní reportáže o matkách v Havířově, které se měly ocitnout bez prostředků. Chci uvést konkrétní případy z reportáží. Případ první, žadatelce, která pobírá podporu, odešla platba 13. ledna na adresu trvalého bydliště, kam jí chodí od roku 2009 a na které s výplatou problém dosud nehlásila," uvedl příklad ministr.

Druhé ženě byla podle Drábka k 30. 9. odejmuta za nedoložení příjmů, 27. ledna 2012 ale matka nahlásila nové dítě, na které dávka vyplacena bude, ale vzhledem k datu, kdy o ni požádala až v únorovém termínu. Drábek v úterý také vyvracel spekulace o nedostatečném zabezpečení dat a úložišť.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.2.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 18:45.