Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Únor:

Ministr Drábek: Úřady práce v lednu vyplatily všechny dávky (MediaFax)

Pokud by se se mnou na podzim Zdeněk Škromach skutečně vsadil, že je vyplatit nestihneme, dnes by prohrál," řekl novinářům Drábek. Zároveň přiznal, že systém v lednu vykázal některé chyby, na jejich nápravě se ale podle ministra pracuje. "Při rozběhu tak složitého systému, který obsluhuje 8,5 tisíce zaměstnanců, se vždy objeví řada chyb a nedostatků. Z předběžných analýz a z chyb vyvodím konkrétní odpovědnost, a to jak na ministerstvu, tak na Úřadě práce ČR, a to včetně personální odpovědnosti," dodal ministr. Tyto postihy by se měly týkat zejména vyšších manažerů a podle ministra by jim mohly hrozit jak pokuty, tak ztráta místa.

Drábek znovu připomněl, že systém ministerstvo přenastavovalo kvůli úsporám, ale také pro zvýšení pohodlí klientů. "Tím, že jsme sloučili výplatu z tří institucí do jedné, přibližujeme agendu občanům," dodal s tím, že sjednocením struktury úřadů práce ušetří stát ročně 200 milionů, sjednocením místa vyplácení potom ještě 800 milionů. Dalších 200 milionů úspor v letošním a ještě větší úspory v letech příštích si potom rezort slibuje od zrušení monopolu jedné firmy na software. Ministr také znovu potvrdil, že bude o přechodu na nový systém informovat koaliční partnery, aby nedocházelo ke zkreslování informací.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 2.2.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 20:26.