Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012:

Únor

Obsah položky Únor:

 • Jaromír Drábek: Rozhovor - ČR připravuje další úspory, Ozvěny dne (Radiožurnál)
  ilustrační fotoV pořadu Ozvěny dne na Radiožurnálu byl hostem ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, který společně s Janem Mládkem z ČSSD hovořil o možných variantách řešení vedoucí ke snížení budoucího deficitu státního rozpočtu (SR), který by mohl přesáhnout schválený schodek SR ve výši 105 miliard. Vláda zároveň připravuje balík prorůstových opatření.
  (Radiožurnál, 27.2.2012)
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Jak má fungovat nový systém takzvaných předdůchodů, Ozvěny dne (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl jedním z hostů v pořadu Ozvěny dne na Radiožurnálu, kde společně s Jaroslavem Zavadilem, předsedou ČMKOS diskutoval o podmínkách zavedení nového systému tzv. předdůchodů.
  (Radiožurnál, 23.2.2012)
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Valorizace důchodů a vyplácení sociálních dávek (Rádio Impuls)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl hostem v pořadu Impulsy Václava Moravce na Rádiu Impuls, kde diskutoval mj. o valorizaci důchodů, systému tzv. předdůchodů anebo o současném stavu ve vyplácení sociálních dávek v souvislosti s novým počítačovým systémem.
  Rádio Impuls, 22. 2. 2012
 • Na penzi si spoří 4,6 miliónu Čechů (Právo)
  ilustrační fotoNa penzi si spořilo necelých 4,6 miliónu Čechů, na konci předloňského roku jich bylo o 3900 méně, informovala Asociace penzijních fondů ČR. Míra zapojení obyvatelstva v penzijním připojištění převyšuje 70 procent ekonomicky aktivních obyvatel v ČR.
  Právo, 21. 2. 2012
 • Jaromír Drábek: Erár ušetří stovky milionů ročně (LN)
  ilustrační fotoK výběru dodavatele nového systému výplaty sociálních dávek jsem se mnohokrát vyjadřoval, přesto u některých stále převládá nepochopení. Naposledy v komentáři pana Vojtěcha Navrátila - „Jak podojit erár“ (LN 13. 2.). Dovolím si tedy znovu zopakovat podstatné informace.
  Lidové noviny, 17 .2. 2012
 • České ústavy jsou trnem v oku OSN (LN)
  ilustrační fotoMalé ohrožené děti nebudou končit v kojeneckých ústavech, místo toho stát pomůže jejich rodinám nebo jim najde pěstouny. To je i názor většiny poslanců, kteří minulý týden poslali do dalšího kola novelu o pěstounské péči z dílny ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09).
  Lidové noviny, 10 .2. 2012
 • Míra nezaměstnanosti v ČR v lednu vzrostla na 9,1 procenta (MediaFax)
  ilustrační fotoMíra nezaměstnanosti v ČR v lednu vzrostla z prosincových 8,6 procenta na 9,1 procenta, ve středu o tom informovalo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Ke konci ledna evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR) celkem 534 089 uchazečů o zaměstnání.
  MediaFax, 8. 2. 2012
 • Češi si loni nechali vystavit více neschopenek, klesl ale počet prostonaných dnů (MediaFax)
  ilustrační fotoLoni se oproti předchozímu roku zvýšil počet vystavených neschopenek, lidé ale celkově prostonali méně dní. Vyplývá to ze statistiky, kterou ve středu zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).
  MediaFax, 8. 2. 2012
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - O vyplácení sociálních dávek v prvním únorovém týdnu (Radiožurnál)
  ilustrační fotoO novém způsobu vyplácení sociálních dávek v prvním únorovém týdnu letošního roku a zabezpečení systému administrace těchto dávek hovořil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek v pořadu Ranní interview na Radiožurnálu.
  Radiožurnál, 7.2.2012
 • Úřady práce stíhají zpracovávat žádosti, tvrdí ministr Drábek (MediaFax)
  ilustrační fotoVýplata dávek na úřadech práce pokračuje standardním tempem. Nejlepším argumentem pro nový systém jsou čísla, řekl na úterní tiskové konferenci ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. „V současné době nabíhají nové agendy, které zpracováváme v nových systémech. Nejlepším argumentem jsou opět čísla. Co se týče příspěvku na mobilitu, ze 184 tisíc žádostí je vyřízeno rozhodnutí u 68 tisíc z nich," řekl ministr Drábek s tím, že podobná situace je i u podpory v nezaměstnanosti, kdy z 63 tisíc žádostí úřady vydaly rozhodnutí u 42 tisíc.
  MediaFax, 7. 2. 2012
 • Domácnosti méně utrácejí, více spoří a zvýšily čerpání dávek, dozví se vláda (MediaFax)
  ilustrační fotoVelká část domácností vloni dál omezovala svá vydání za zboží a služby, lidé i při nižších příjmech navýšili své úspory a státu se zvedly výdaje na dávky pomoci v hmotné nouzi. Uvádí to zpráva o situaci domácností v 1. až 3. čtvrtletí loňského roku, kterou ve středu projedná vláda. Největším zdrojem příjmů domácností byly tradičně mzdy. Průměrná měsíční částka na výplatní pásce byla v uvedeném období 23 726 korun hrubého. Důchodci si museli vystačit s průměrnou měsíční částkou 10 536 korun, což bylo díky valorizaci o necelých 500 korun víc než o rok dřív.
  MediaFax, 6. 2. 2012
 • Ministerstvo práce a sociálních věcí se ohradilo proti kritice zabezpečení svých dat (MediaFax)
  ilustrační fotoOchrana dat v novém systému vyplácení dávek odpovídá bezpečnostním standardům a jeho testovací verze s jednoduchým heslem obsahuje pouze smyšlené údaje. V reakci na informace pondělní Mladé fronty Dnes to uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).
  MediaFax, 6. 2. 2012
 • Jaromír Drábek: Hostem v pořadu Otázky Václava Moravce (ČT 1)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl hostem v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT 1, kde společně s dalšími hosty diskutoval mj. o současné situaci s výplatou sociálních dávek na úřadech práce nebo o tzv. předdůchodech. Dalším tématem diskuse byla například reforma penzijního systému.
  ČT1, 5. 2. 2012
 • Počet všech důchodců meziročně vzrostl o 54 tisíc (MediaFax)
  ilustrační fotoČeská správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) evidovala v závěru loňského roku celkem 2 873 004 důchodců, kteří pobírají starobní, invalidní nebo pozůstalostní důchod. Jejich počet oproti předchozímu roku vzrostl o 54 tisíc, oznámila v pátek zástupkyně ČSSZ Jana Buraňová. Téměř třem milionům lidí v důchodovém věku správa vyplatila celkem 3 501 402 důchodů a navíc vyplácela i 69 736 důchodů do zahraničí, a to do 75 světových zemí.
  MediaFax, 5.2.2012
 • Ministr Drábek: Úřady práce v lednu vyplatily všechny dávky (MediaFax)
  ilustrační fotoÚřady práce stihly v lednu vyplatit všechny dávky. Z chyb, které se v průběhu ledna objevily, vyvodí ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) důsledky, řekl na středeční tiskové konferenci šéf rezortu Jaromír Drábek (TOP 09)."Vyplatili jsme všechny dávky, tedy sto procent.
  MediaFax, 1.2.2012
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Systém výplaty sociálních dávek, Ozvěny dne (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl hostem v pořadu Ozvěny dne na Radiožurnálu, kde hovořil o novém systému výplaty sociálních dávek na úřadech práce a o současných zkušenostech s tímto systémem v praxi.
  Radiožurnál, 1.2.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 17.7. 2019 000 14:26.