Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2012 » Leden:

Na výplatě dávek chce ministerstvo práce ušetřit 400 milionů ročně (MediaFax)

„Máme spočítáno, kolik nás budou stát náklady v roce 2012, máme spočítáno, že uspoříme přibližně 200 milionů i na platech, v tom máme zakalkulované i náklady za případné přesčasy v průběhu prvních několika týdnů," řekl Šiška, který v rozhovoru nahradil ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09). Toho trápí zápal plic. Dalších 200 milionů za rok chce rezort uspořit tím, že sociální dávky budou lidé dostávat na takzvané sociální karty.

"Tady počítáme s úsporou zhruba 200 milionů za rok, jde především o poplatky, které platíme za převody peněz, ať už bankám nebo České poště," dodal náměstek. Ten také popřel, že by ministerstvo podcenilo nový systém vyplácení dávek, prý se na ni rezort poctivě připravoval celý rok.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 27.1.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 07:15.