Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

VÝPLATA LEDNOVÝCH DÁVEK K 26. 1. 97,5 % VYPLACENO

V následujících dnech a nejpozději do 31. ledna, což je zákonem stanovený termín, budou vyplaceny všechny zbývající dávky, na které mají občané v lednu nárok.

MPSV se připojuje k této odmítavé reakci Úřadu práce ČR:

Generální ředitel Úřadu práce ČR Jiří Kubeša se důrazně ohrazuje proti tvrzením, která ve svém článku na serveru Týden.cz uvedla redaktorka Iva Vokurková. "Titulek "Úřady práce: Drábek rozvrátil naši práci, několik úředníků prý zemřelo" považuji téměř za šíření poplašné zprávy," reagoval generální ředitel Kubeša.

"Při včerejším jednání se zástupci odborářů v Litoměřicích jsem jasně řekl, že jimi zmiňované úmrtí našeho kolegy z Přerova nemá s výkonem práce na Úřadu práce nic společného. Fatální následky pro něj měl zanedbaný žaludeční vřed. Navíc na kontaktním pracovišti pracoval na půl úvazku a nebyl mezi kolegy, kteří se podíleli na testování nového softwaru, tudíž jeho skon nemůže být spojován s nasazováním nových aplikací. Je mi velice líto, že tuto tragickou událost používají někteří zaměstnanci jako argument. Rodině zemřelého jsem již prostřednictvím krajského ředitele pana Šabaty vyjádřil upřímnou soustrast a činím tak i nyní prostřednictvím médií," dodal Kubeša.

Vedení Úřadu práce ČR je v denním kontaktu s řediteli jednotlivých krajských poboček a tito nehlásili žádnou další tragickou událost. Proto považujeme tvrzení uvedená v článku za lživá, použitá se záměrem vyvolat paniku a zvýšení mediálního zájmu.

"Velmi si vážíme práce všech zaměstnanců Úřadu práce, kteří pracují s vysokým nasazením i mimo standardní pracovní dobu a jsme na jejich práci hrdi. Jsem přesvědčen o tom, že 1,5 milionu dávek, které máme v lednu vyplatit, bude vyplaceno včas," dodal generální ředitel Úřadu práce Jiří Kubeša.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.1.2012

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.5. 2019 000 19:44.