Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Listopad:

MPSV spustilo nové webové stránky k sociální reformě (Karlovarský deník)

Zároveň resort spouští nový web nazvaný Sociální reforma – změny 2012, kde lze najít informace o všech důležitých změnách připravovaných v sociální oblasti. Přehledně a moderně udělaný web najdou lidé na http://socialnireforma.mpsv.cz.

"Leden příštího roku přináší celou řadu změn pro příjemce státní sociální ochrany, ať už ve struktuře dávek, místa jejich výplaty, podpory v nezaměstnanosti i rodičovského příspěvku a v řadě dalších oblastí. Jedná se o nejrozsáhlejší změny v sociálním systému za posledních několik let. Proto považuji za podstatné zajistit vysvětlení dílčích změn, a to nejen prostřednictvím kulatých stolů, ale i na dnes spuštěných webových stránkách," říká ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Přehledně a moderně udělaný web najdou lidé na http://socialnireforma.mpsv.cz. "Kromě těchto komunikačních nástrojů je pro případné tazatele připravena i infolinka 844 844 803, kde jsou pracovníci call centra Úřadu práce ČR připraveni zodpovědět dotazy či vysvětlit nejasnosti i v souvislosti se Sociální reformou," doplnila Viktorie Plívová, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí ministerstva.

Základní změny, které z reformy vyplývají, se týkají například sjednocení místa a administrace dávek poskytovaných ministerstvem, rodičovský příspěvek dá rodičům více volnosti, bude fungovat speciální karta sociálních systémů. Dále se například zjednoduší proces posuzování zdravotního stavu a také by měla být větší volnost při výběru rekvalifikace. "Věcí je samozřejmě mnohem více, a proto jsme právě tyto nové stránky spustili. V podstatě se dá říct, že díky sociální reformě se celá řada věcí pro lidi zjednoduší a bude možné takříkajíc hodně věcí vyřešit pod jednou jedinou střechou," řekla v Karlových Varech Táňa Švrčková, zástupkyně mluvčí.

Zdroj: Karlovarský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 15.11.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 07:20.