Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Obsah položky ČSSZ: Česko-německé konzultační dny k důchodům se uskuteční v Ústí nad Labem:

ČSSZ: Česko-německé konzultační dny k důchodům se uskuteční v Ústí nad Labem

Informace klientům poskytnou odborníci z České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a německého nositele důchodového pojištění Deutsche Rentenversicherung (DRV). Tým bude tvořit vždy český a německý odborný pracovník, v případě potřeby je zajištěno tlumočení. Přednost při poradenství mají předem objednaní klienti. Organizátoři však vyjdou vstříc i ostatním zájemcům. Poradenství je poskytováno bezplatně.

Konzultační dny se uskuteční a ve středu 2. listopadu 2011 od 10.00 do 17.00 a ve čtvrtek 3. listopadu 2011 od 9.00 do 13.00 v budově Pracoviště ČSSZ Ústí nad Labem, Revoluční 3289/15. Konkrétní termín konzultace si mohou lidé předem domluvit na telefonním čísle 475 314 611, nebo na mailu: jana.markova2@cssz.cz.

ČSSZ a DRV žádají případné účastníky, aby si na konzultaci s sebou vzali doklady o pojištění (především rodné číslo a německé číslo pojištění), případnou korespondenci s nositelem pojištění, pracovní smlouvy, atd. Kromě informací na místě si klienti mohou další písemné materiály přečíst v klidu domova.

Jedenácté mezinárodní konzultační dny k důchodovému pojištění navazují na úspěšné minulé ročníky. Střídavě se v průběhu roku konají v ČR a SRN. Poprvé se česko-německé konzultační dny konaly v červnu 2006 v Pasově a dosud poslední konzultační dny se uskutečnily v dubnu 2011 ve Weidenu.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 24.10.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.5. 2019 000 18:43.