Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Obsah položky Ministr Drábek vyzval kraje k jednání o dotacích sociálních služeb pro příští rok:

  • Program „Bezpečný podnik“ slaví 15 let
    V letošním jubilejním patnáctém roce trvání programu „Bezpečný podnik“ předali v úterý 18. října 2011 ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek a generální inspektor Státního úřadu inspekce práce Rudolf Hahn v Kaiserštejnském paláci v Praze osvědčení „Bezpečný podnik“ zástupcům 11 společností. Dvě z těchto společností, a to ČEZ, a. s., Jaderná elektrárna Dukovany a Nestlé Česko s.r.o., závod SFINX Holešov, získaly osvědčení již popáté. Toto osvědčení vlastní tedy již 15 let, byly u zrodu programu „Bezpečný podnik“ a jeho principy nepřetržitě naplňují a přispívají ke zvyšování jeho prestiže.

Ministr Drábek vyzval kraje k jednání o dotacích sociálních služeb pro příští rok

Pokud by se jednotlivé kraje řídily návrhem Rady Asociace krajů, znamenalo by to odmítnutí účasti krajských úřadů v hodnoticím procesu v rámci dotačního řízení. Ministr na Asociaci krajů apeluje ve snaze o nalezení konstruktivního řešení situace. "Jsem přesvědčen, že co nejúčelnější a nejhospodárnější distribuce veřejných prostředků určených pro financování sociálních služeb je naším společným zájmem; tohoto cíle však lze dosáhnout pouze prostřednictvím skutečné spolupráce," uvádí ministr Drábek a dodává, že resort MPSV je připraven v krátkém čase, který zbývá, nadále jednat. Zároveň však kraje upozorňuje, že pokud jednotlivé krajské úřady od své plné účasti v dotačním řízení odstoupí, stanoví výši dotace pro jednotlivé poskytovatele Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 18.10.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.3. 2019 000 15:06.