Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Říjen:

Mateřská školka Uherskohradišťské nemocnice nabídla veřejnosti den otevřených dveří (MediaFax)

„Rodiče jsme informovali o stravování dětí, jejich pracovním i odpočinkovém programu včetně venkovního zázemí a prohlídky nemocničního hřiště. Odborná veřejnost měla příležitost prodiskutovat možnosti získávání finanční podpory pro podobné projekty z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost," uvedl mluvčí. Zařízení poskytuje aktuálně zázemí dvaceti dětem. "Je pravda, že kapacita dvaceti dětí není vzhledem k současnému zájmu nejen našich zaměstnanců o umístění dětí velká, ale vedení nemocnice aktuálně pracuje na rozšíření zařízení," upozornila vedoucí učitelka Jana Musilová.

Zaměstnaneckou mateřskou školu uvedla Uherskohradišťská nemocnice a.s. do provozu 1. ledna 2010 jako vůbec první ve Zlínském kraji. "S nápadem přišel tehdy lékař Ivo Zlínský, který měl jako rodič problém s provozem klasických mateřských škol. Abych řekl pravdu, zpočátku jsme měli pochybnosti, ale brzy se ukázalo, že by to mohl být jeden z důležitých kroků v personální politice Uherskohradišťské nemocnice. Ještě nějaký čas potom trvalo, než jsme o tomtéž přesvědčili i zastupitele Zlínského krajského úřadu," konstatoval ředitel nemocnice Antonín Karásek.

V říjnu 2010 se podařilo Uherskohradišťské nemocnici získat dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Hlavním cílem projektu je personálně, provozně a finančně zajistit péči o děti předškolního věku. "Díky zaměstnanecké mateřské škole mohou být zachovány rovné příležitosti žen a mužů na trhu práce a sladění pracovního a rodinného života, tak jak se o tom v projektu hovoří," dodal mluvčí nemocnice Jan Karásek.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 17.10.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:34.