Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Říjen:

Předdůchody nastoupí do legislativního procesu, shodla se tripartita (MediaFax)

Otázkou zůstává, koho by se předdůchod měl dotknout. Kategorizace by se podle zaměstnavatelů a odborů měla týkat zaměstnání, která jsou již v současnosti definovaná hygienickými předpisy, přesněji pracemi, které se řadí do 3. a 4. kategorie rizik. Vláda ale zváží i variantu, v níž budou moci odejít do předdůchodu všichni zaměstnanci. "Kategorizace zaměstnanců není úplně perfektní - nemusí zahrnout všechny kategorie zaměstnanců," dodal Drábek s tím, že se tripartita shodla, že se nebudou vytvářet žádné jiné možnosti. "Budeme diskutovat varianty, jak řešit zdravotní pojištění u osob, které se budou nacházet v předdůchodu," poznamenal ministr. "Jde o to, aby byly zvýšeny limity osvobození příspěvků zaměstnavatele na dani v příjmu 36 tisíc korun ročně na zaměstnance," dodal Zdeněk Liška, generální ředitel Svazu průmyslu a dopravy s tím, že zaměstnavatelé na předdůchody budou svým zaměstnancům přispívat. V současné době je osvobození na výši 24 tisíc korun, vláda ve své alternativě zvažuje zvýšení na 30 tisíc korun.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 17.10.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:53.