Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Říjen:

Chomutovský magistrát zkontroloval auta příjemců sociálních dávek, pět vozů zabavil (MediaFax)

Primátor Jan Mareš v úterý na tiskové konferenci řekl, že šesti dalším lidem byly sociální dávky odebrány. "Kontrola proběhla minulý týden v den výplaty sociálních dávek. S lidmi, kteří porušili pravidla pro výplatu sociálních dávek, probíhá správní řízení. Vozy byly zabaveny lidem, kteří jsou dlužníky města. Čtyři z nich své dluhy v celkové výšce 40 000 korun rychle zaplatili a vozy jsme jim vrátili," uvedl Mareš. Kontrola odhalila lidi, kteří auta dříve vlastnili a nedávno je formálně převedli na své příbuzné nebo známé. Přitom dále auto používali, přijeli si v něm dokonce pro sociální dávky a platili jeho provoz včetně zákonné pojistky.

Při kontrole byly objeveny dva vozy bez zákonné pojistky a jeden řidič jezdil bez řidičského oprávnění. Na kontrolách se podíleli úředníci několika odborů magistrátu, strážníci i správci daně. "Akce se uskutečnila v rámci programu Záchranného kruhu, což je soubor preventivních a represivních opatření. Zajišťují občanům jejich práva, ale zároveň trvají na dodržování povinností. Další kontrola proběhne do konce roku," dodal primátor.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 6.10.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 19:18.