Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Září:

Díky projektu Restart našlo práci 370 lidí, teď míří do dalších měst

"Právě lidem z takových podniků chceme prostřednictvím našeho projektu nabídnout možnost uplatnit se znovu u jiného zaměstnavatele," uvedl Petr Hauf z krajské pobočky Úřadu práce v Ústí.

Úřad práce projekt Restart zaštiťuje. Jedinečný je tím, že pracuje s lidmi, kteří jsou ještě zaměstnaní. "Projekt má spíš preventivní charakter, snažíme se, aby se lidé do evidence úřadu práce vůbec nedostali nebo tam strávili co nejkratší dobu," dodal Hauf.

Program lidem bezplatně nabízí individuální poradenství, odborná školení, rekvalifikace i praxe. Mohou si rozšířit svou dosavadní kvalifikaci, ale i získat novou. Zaměstnavatelé, kteří lidi z programu Restart přijmou do práce, pak za takový krok mohou získat motivační příspěvek, a to až do výše 16 tisíc korun měsíčně po dobu až šesti měsíců.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 29.9.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 02:15.