Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Září:

Do kraje míří stamilióny na podporu zaměstnanosti (Právo)

Novinářům to řekl tajemník paktu Petr Czekaj během mezinárodní konference Investment & Business Forum, která včera začala v Ostravě. Jedním z jejích hlavních témat je právě Moravskoslezský pakt zaměstnanosti, který začal fungovat v únoru.

Připravené projekty jsou orientovány na nabídkovou stranu trhu práce, případně snížení rozporů mezi nabídkou a poptávkou na trhu práce. Sedm projektů, jejichž financování z příslušných operačních programů již bylo schváleno, bylo nastartováno od července, trvat budou dva až tři roky. Projít jimi by měly tisíce lidí. "Prostředky v těchto sedmi projektech představují řádově 200 miliónů korun. Projekty jsou zaměřeny na vzdělávání, podporu spolupráce mezi školami a podniky, na rekvalifikace," uvedl Czekaj s tím, že zvýšení kvalifikace zlepší uplatnění lidí na trhu práce. Jeden z projektů řeší spolupráci mezi středními školami a podnikateli. "Podnik definuje, co potřebuje, a škola upraví svůj vzdělávací program tak, aby vyhovoval požadavkům firmy," přiblížil.

Jak dále uvedl, podáno je dalších dvanáct projektů. "Máme připraveny další výzvy pro nové projekty. Samozřejmě velmi dbáme na to, aby to byly projekty, které pomohou vytvářet nová pracovní místa a vzdělávat lidi," řekl náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška. Jak dále uvedl, nejdůležitější na paktu zaměstnanosti je to, že u jednoho stolu sedí reprezentanti regionální podnikatelské sféry s regionální samosprávou a vybírají z nabídek projektů ty, které nejvíce přispějí k rozvoji regionu.

Konference, kterou pořádá Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, se účastní přes 200 ekonomů, zástupců ministerstev, firem, institucí a škol z Česka a dalších osmi zemí světa.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 23.9.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.6. 2019 000 05:30.