Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Září:

Projekt Start pomohl najít práci více než 400 lidem (Právo)

Informovala o tom ředitelka krajské pobočky Úřadu práce v Ostravě Yvona Jungová. Projekt je určen nezaměstnaným evidovaným na úřadech práce v kraji, a to především z řad obtížně umístitelných uchazečů. Jedná se např. o lidi se zdravotním postižením, základním vzděláním, osoby pečující o malé děti a podobně. Zahájen byl v lednu minulého roku. Dodavatelem aktivit se na základě výběrového řízení stala společnost COFET.

Líbilo se školení měkkých dovedností

Prostřednictvím všech pracovišť úřadu práce v kraji bylo osloveno přes 1500 uchazečů o zaměstnání, podle údajů ke konci minulého měsíce do projektu nakonec vstoupilo 930 osob.

"S velmi dobrým ohlasem se setkaly všechny aktivity projektu, zejména školení tzv. měkkých dovedností, v rámci kterého si účastníci mohli rozšířit teoretické i praktické dovednosti mj. v oblasti komunikace, řešení problémů, organizace a plánování, týmové práce apod. Jednalo se o jednu z klíčových aktivit tohoto projektu," uvedla Jungová s tím, že do konce srpna se tohoto školení zúčastnilo přes 500 lidí a 426 kurz ukončilo úspěšně.

Přes 600 nezaměstnaných absolvovalo poradenský program orientovaný na techniky hledání zaměstnání. Všem účastníkům projektu poskytovali kvalifikovaní osobní poradci individuální péči a poradenství zaměřené na hledání vhodného pracovního uplatnění.

"Díky této péči dosud našlo zaměstnání 428 lidí, z toho 351 na plný pracovní úvazek," sdělila Jungová. Na 120 pracovních míst byl zaměstnavatelům poskytnut mzdový příspěvek, přičemž ve 112 případech se jednalo o zřízení nového pracovního místa.

Jak dále sdělila Jungová, projekt financovaný z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR bude končit v prosinci posledními školeními měkkých dovedností a umístěním posledních uchazečů o zaměstnání.

"Již v tuto chvíli můžeme říct, že Start splnil své cíle a přispěl ke zlepšení postavení některých obtížně umístitelných uchazečů o zaměstnání," doplnila.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 22.9.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:53.