Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Září:

Ministr Jaromír Drábek: Navýšíme počet veřejných prací na Šluknovsku (MediaFax)

Reforma by měla výrazně omezit výplatu dávek podpory v hmotné nouzi, která bude úzce záviset například na tom, jak rodiče budou posílat děti do školy. Nový systém by měl také zavést povinnou veřejnou službu pro všechny bez práce, což by podle Drábka mělo motivovat jednotlivce a rodiny, aby se chovali zodpovědně. Reforma by měla také pomoci řešit otázky migrace nepřizpůsobivých skupin obyvatel, kde jsou nutné kroky k větší transparentnosti podpory v hmotné nouzi.

"Upozornil jsem na to starosty, že taková podpora je vyplácena lidem mimo jejich bydliště velmi výjimečně, abychom zajistili prevenci proti šíření nepřizpůsobivých skupin podle toho, v které obci zrovna mají možnost se načas usídlit," upřesnil Drábek.

Ministr také uvedl, že otázka veřejně prospěšných prací přispívá k vytvoření či obnově návyku pravidelné práce, proto bude posílena.

"Máme připravené posílení kapacity veřejně prospěšných prací ve šluknovském výběžku. Obce mohou požádat úřady práce o navýšení kapacity těchto míst o 100, což by mělo nyní dostačovat. Ale pokud se vyčerpá, obce mohou požádat o další navýšení a my jsme na to připraveni," sdělil Jaromír Drábek s tím, že ti, kdo se takzvané veřejné prospěšné služby nebudou chtít účastnit, dávají najevo, že se nechtějí účastnit celého sociálního systému.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 20.9.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 04:26.