Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Září:

Motivační kurzy připravili i pro ženy (Deníky)

"Semináře můžeme hodnotit jako úspěšné i motivační, protože pomohly k získání práce i obtížně zaměstnatelným ženám kolem padesáti let," konstatuje ředitelka agentury Petra Chovanioková. Kurzy na témata Osobnost, Kariéra nebo E-žena se uskutečnily ve všech okresech Moravskoslezského kraje. Zaměřovaly se na podnikatelský plán, na počítačové dovednosti, na sladění profesního života se soukromým i na důležitou schopnost prodat své znalosti. Na stránkách http://arr.cz/cs/vzdelavani/uspesna-zena se vystřídaly už tisíce žen a dál na nich mohou hledat inspiraci. Najdou tam rady a doporučení k tématům, ale též informace zaměřené k rovných příležitostem na trhu práce.

Agentura ve svých aktivitách pokračuje projektem Adam a Eva. Jarní, které se týkaly Ostravy a Karviné, byly zcela zaplněné. Velký zájem provází i chystané podzimní semináře v Opavě, ve Frýdku-Místku a v Novém Jičíně. Určené jsou, jak název napovídá, tentokrát nejenom ženám, ale i mužům. Snahou je nastartovat motivaci účastníků, dlouhodobě evidovaných na úřadech práce.

Oba projekty jsou prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost financované z Evropského sociálního fondu i ze státního rozpočtu.

Zdroj: Deníky

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.9.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:16.