Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Září:

Nabídky na sociální kartu prozkoumá hodnotící komise (MediaFax)

V hodnotící komisi usednou všichni náměstci ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), kromě 1. náměstka Vladimíra Šišky, který byl zadavatelem obchodní soutěže, a dále vrchní ředitelé rezortu a generální ředitel úřadu práce. Ministerstvo dostalo tři nabídky - od České spořitelny, Komerční banky a ČSOB spolu s Poštovní spořitelnou.

"V rámci otevírání obálek se kontrolovala formální část, jestli je nabídka v českém jazyce, jestli jsou smlouvy kompletní, jestli jsou podepsané oprávněnými osobami," uvedl pro Českou televizi Šiška.

Smlouvu s novým dodavatelem ministerstvo podepíše pravděpodobně do konce září. Testování provozu nového systému by se mohlo uskutečnit v posledním čtvrtletí letošního roku. První náměstek neodmítl myšlenku, že by se mohly karty používat v budoucnu i na výběr důchodů. "Toto bude předmětem jednání v první polovině příštího roku, zda vůbec," podotknul Šiška. Největší úsporou by mělo být sjednocení systému výběru sociálních dávek. Navíc chce vláda pomocí karty kontrolovat, zda si občané nekupují za dávky v hmotné nouzi cigarety nebo alkohol. "Je to zboží, které je opatřené spotřební daní a my jsme schopni podle identifikátoru toto zboží kontrolovat." S výjimkou dávek v hmotné nouzi nebude používání sociálních karet povinné.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 7.9.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 05:01.