Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Srpen:

Sociální karta nepovinná (Právo)

Spolu s tím doporučil Sněmovně přijmout několik dalších změn, například to, že příspěvek napéči postižených lidí by měl být nově vázán na konkrétní službu. Sociální karta by měla sloužit jako identifikátor, bude patřit státu a její držitelé se sami rozhodnou, zda ji budou chtít využívat i jako platební nástroj. Možnost dostávat dávky na účet nebo složenkou zůstane zachována. Povinně by kartu měli používat jen ti lidé, kteří by zneužívali dávky v hmotné nouzi.

Spolu s tím doporučil Sněmovně přijmout několik dalších změn, například to, že příspěvek na Premiér a předseda ODS Petr Nečas po jednání ve formátu K9 uvedl, že vládní návrh sociální reformy i změny, které k němu navrhl sněmovní sociální výbor, podpoří ve Sněmovně všechny tři strany vládní koalice. Podle předsedy Věcí veřejných Radka Johna Drábek VV slíbil, že bude zajištěna dostupnost míst pro vyplácení sociálních dávek.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 7.9.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 14:43.