Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Srpen:

Jaromír Drábek: Za hlídání dětí nižší daně (LN)

Dětské skupiny nejsou na rozdíl od školek, ať státních nebo soukromých, vzdělávacím zařízením, a nepodléhají tak přísným pravidlům provozu. Jejich vybudování je organizačně jednodušší, nemusejí mít zahradu, výdejnu jídel ani specializovaný personál. O děti se tam mohou starat i sociální pracovníci nebo zdravotní sestry. Chodit tam navíc mohou i děti mladší tří let. Společnosti dnes žehrají na to, že si náklady na zřízení dětských skupin ani firemních školek nemohou odepsat z daní. To by se ale mohlo v budoucnu změnit. "Pokud dětskou skupinu, mateřskou školu nebo jesle zřídí zaměstnavatel pro děti svých zaměstnanců nebo pokud prostřednictvím nepeněžního příspěvku přispěje na úhradu služeb péče o děti svých zaměstnanců, měl by si podle našeho návrhu moci tyto náklady odečíst z daní, " zdůraznil Drábek.

Ministerstvo školství v současné době plánuje, že bude od příštího roku přispívat na provoz firemních školek 2000 korun měsíčně za každé dítě. Společnosti by ale více uvítaly právě možnost odečíst si náklady na provoz z daní. Rodiče v současnosti trápí nedostatek míst ve školkách. Loni se nepodařilo umístit na 40 tisíc dětí.

Zdroj: LN

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 24.8.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 01:59.