Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Srpen:

MPSV: Pro výběr důchodů nebudou zřízené žádné speciální bankomaty (MediaFax)

V tomto směru není učiněno rozhodnutí. Vše se odvíjí od podmínek soutěže, která zatím nebyla vypsána. Aktuálně vyhlášená obchodní soutěž se týká vyplácení sociálních dávek, uvádí se na stránkách rezortu. Možnost donášky peněz domů u osob soběstačných či mladších určité věkové hranice bude zachována – byť bude zpoplatněná. V tomto případě se mluví o částce v řádech korun. Převod peněz z účtu karty na osobní účet penzisty, pokud ho má, se bude provádět zdarma. Toto bude možné nastavit automaticky.

Na závěr rezort uklidňuje všechny, kteří mají obavy z možných snadných exekucí sociálních dávek. "Zmíněná snadnost exekuce sociálních dávek při zavedení sociální karty, která způsobí, že exekuovaný 'nebude mít na rohlík', rozhodně nehrozí. V první řadě už proto, že již dnes zákon garantuje neexekuovatelné minimum, které příjemci sociálních dávek musí zůstat zachované," uzavírá rezort.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 23.8.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:18.