Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Srpen:

Hradiště dalo práci lidem nad 50 let (MF Dnes)

"Člověk se dostane do stavu, kdy už ani nechce nic zkoušet a předem to vzdá," řekla 55letá Libuše Korytářová. Sama podobnými kurzy na úřadu práce prošla před čtyřmi lety. Od té doby pracuje na jednom místě. "Našla jsem práci v 51 letech. Bylo to těžké, člověk si nevěří, že zvládne naučit se něco nového. Ale jde to," dodala.

Kromě toho ale město také pomáhá tvořit pracovní místa pro konkrétní lidi tím, že jejich práci dotuje. Takto se za rok podařilo vytvořit 20 míst. Šlo třeba o pozici prodavačky, skladníka, lesního dělníka, administrativní síly v autoškole nebo recepční. Projekt začal loni v květnu a skončit má za rok na jaře. Peníze na dotovaná místa, která městu poslal stát, jsou ale už teď vyčerpané. Hradiště však věří, že získá podporu i dále. Zájem je obrovský, a to i ze strany zaměstnavatelů. Lidé mají k dispozici odborné přednášky, kde se naučí základy práce na počítači, získají pracovně právní minimum nebo se připraví na výběrová řízení.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 22.8.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:37.