Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Srpen:

Službu Family Pointu rodiče vítají (Jihlavské listy)

Druhou polovinu nákladů hradilo město ze svého rozpočtu. Třebíč se inspirovala v Brně, kde v současné době funguje celkem 22 Family Pointů, a v ostatních jihomoravských městech jich je dalších patnáct.

Po vyhodnocení návštěvnosti za měsíc květen byla otevírací doba v červnu mírně pozměněna. V úřední dny, pondělí, středa od 9 do 17 hodin, v neúřední dny, úterý, čtvrtek, od 9 do 16 hodin, v pátek od 9 do 14 hodin.

Vždy tam byla osobně přítomna pracovnice Třebíčského centra, která se o místnost, provoz i klienty velmi ochotně starala. Zlepšilo se i značení místa. Na zdi vedle vchodu do FP byla umístěna velká informační tabule. Nově je v místnosti k dispozici zdarma kojenecká voda Baby water. V červnu FP navštívilo 120 dospělých a 95 dětí. Pro porovnání to v květnu bylo 132 dospělých a 93 dětí.

Službu si návštěvníci pochvalují. "Super nápad, hlavně pro tatínky, že nemusí nosit děti pořád v náručí," píše v knize návštěv Aleš. "Je to dobrý nápad mít kam ve středu města na čas zalézt s dětmi," konstatuje Hanka. Nyní probíhá zkušební provoz bez hlídací služby. Otevírací doba FP kopíruje otevírací dobu úřadu. U vchodu z Martinského náměstí je namontován zvonek. V případě potřeby stačí jen zazvonit a zájemce se dostane dovnitř.

Zdroj: Jihlavské listy
Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.8.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 11:26.