Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Červenec:

Dominik má první vysvědčení: samé jedničky (Právo)

Rodiče obou dětí s největší pravděpodobností čeká trest ve vězení. Pokud odvolací soud, který byl včera odložen, nerozhodne jinak, stráví matka šest let za mřížemi a otec 6,5 roku. Odnětím svobody by měli pykat za to, že svého syna týrali hlady, sadisticky ho bili a pro zmírnění jeho údajné hyperaktivity mu sypali připínáčky do bot. Dnes osmiletý chlapec, který se dostal do péče lékařů v tak podvyživeném stavu, že v sedmi letech vážil pouhých třináct kilo, je nyní zdravý, má 26 kilogramů, rozzářený úsměv, hudební talent a výborné známky. Navíc se nyní vrátil z ozdravného pobytu v Itálii, kde byl se svou sestrou.

"Přijeli úplně nadšení, opálení, přivezli si mušličky a Dominik, jak je dobrosrdečný, tak hned přiběhl a děkoval. Proto bych ráda ještě jednou poděkovala paní Zuzaně Baudyšové, ředitelce Nadace Naše dítě, která uspořádala sbírku, z jejíchž prostředků byly děti u moře, a hlavně lidem, kteří peníze posílali," řekla Právu ředitelka Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková.

Ve sbírce, jejíž vznik iniciovali sami lidé, které krutý osud týraného chlapce zasáhl, se vybralo více než dva milióny korun. Kromě pobytu v Itálii se z ní platí terapeuti, osobní asistent, další léčebné pobyty a byla z ní také pro obě děti založena konta, která jim připadnou v plnoletosti. Kromě jiného jim také tety z Klokánku z těchto peněz nakoupily hudební nástroje.

Chodí do hudebky
"U Dominika se projevil obrovský hudební talent, koupily jsme mu klávesy a přihlásily ho do hudebky. Stejně tak i Lucinku, která hraje na kytaru. Kromě toho se ukázalo, že je Dominik pilný žáček," sdělila Právu vedoucí Klokánku, kde žije Dominik s desetiletou Lucinkou v bytě se dvěma tetami.

"Nosí ze školy skoro samé jedničky a pochvaly. Je také technicky nadaný. Ale tím, že vlastně bojoval ten rok o život, musel opakovat a dnes si šel pro své první vysvědčení," dodala. Nejen díky pobytu u moře, ale i rodinné péči a laskavému prostředí se z něj stal veselý chlapec.

"Z pobytu v Itálii byli unešení, z moře, z pláže, naučili se i pár italských slovíček, ale Dominik byl nejšťastnější z toho, že tam měli švédské stoly a mohl si vybírat a všechno ochutnávat. Podstupovali i různé pohybové a psychologické terapie a speciální programy pro děti, které byly týrané," popsala vedoucí tet z Klokánku, které se o Dominika a jeho sestřičku starají.

"Všechny noční můry i denní děsy už jsou pryč. Je veselý, pořád za všechno děkuje a teď se nejvíc těšil, až přinese kytičku paní učitelce a dostane vysvědčení. Na samé jedničky je samozřejmě patřičně hrdý a my máme obrovskou radost," dodala. Takto šťastný konec ale rozhodně nečeká kromě rodičů ani na sociální pracovnici, jejíž provinění v tomto případu shledal i tým odborníků z ministerstva práce a sociálních věcí. Vzhledem k tomu, že od října 2008 až do roku 2010 vůbec s rodinou nepracovala, ani na ni nedohlížela, hrozí sociální pracovnici Lee Petříčkové za nepřekažení trestného činu až tři roky vězení.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 1.7.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 03:12.