Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Červen:

ČSSZ: S elektronickým podáním adresovaným ČSSZ poradí call centrum (MediaFax)

Jak dále doplnil, telefonáty bude v call centru vyřizovat pětice vyškolených pracovníků. Ti budou připraveni klientům podat hlavně informace technického rázu, jako jsou dotazy a informace k e-podání ČSSZ. Poradí si ale i s dotazy ohledně postupného přechodu z transakční části Portálu veřejné správy na Veřejné rozhraní pro e-podání ČSSZ (VREP), otázkami týkajícími se potřebných certifikátů či problémů s komunikací systémů a instalací programu pro e-podání. Na uvedeném čísle se volající dozví i to, jak to vypadá se zpracováním jeho podání a co má dělat v případě, že mu systém jeho formulář zamítne. Elektronickou cestou lze v současnosti na adresu ČSSZ zasílat například Evidenční list důchodového pojištění, Oznámení o nástupu do zaměstnání, Přílohu k žádosti o dávku nemocenského pojištění, Přehled o výši pojistného či Hlášení pracovní neschopnosti. Zájem o tento způsob podání se přitom neustále zvyšuje. Také to byl jeden z důvodů, který úřad přiměl ke zřízení call centra. "Důvodů bylo více. Zaznamenali jsme také zvýšené využívání jiných forem elektronické komunikace, a to zejména přes informační systém datových schránek. Kapacita linky technické podpory, která byla až doposud klientům k dispozici, tak přestala vyhovovat," objasnil Gejdoš. Se svými dotazy se klienti ČSSZ mohou obracet také na dvojici dalších infolinek, které instituce zřizuje. Tam mohou směřovat své dotazy týkající se důchodového a nemocenského pojištění. Informace o důchodech lidé obdrží na telefonním čísle 257 062 860, na vše, co se týká dávek nemocenského pojištění, se pak mohou zeptat operátorů, kteří obsluhují linku 840 406 040.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 2.6.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 18:32.