Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Květen:

MPSV dá 850 milionů na školení pro strojaře, hostinské nebo obchodníky (MediaFax)

Podle rezortu jde o strojírenství, stavebnictví, nezávislý maloobchod, pohostinství a gastronomii, terénní a sociální služby i odpadové hospodářství. Zaměstnavatelé obdrží finanční příspěvek na vzdělávání i rekvalifikaci svých zaměstnanců. Současně ministerstvo zaplatí zaměstnavatelům platy vzdělávaných pracovníků, a to po dobu celou dobu jejich proškolování. Na realizaci iniciativy se bude podílet Úřad práce ČR. "Posilování konkurenceschopnosti českého podnikatelského sektoru prostřednictvím vzdělávání se ukázalo jako jedna z úspěšných cest," uvedl ministr Jaromír Drábek (TOP 09) a dodal: "Proto i podle předběžných reakcí očekávám o tento projekt značný zájem mezi zaměstnavateli. "Na projekt, který je spolufinancovaný ze státního rozpočtu i Evropského sociálního fondu, rezort vyčlenil 850 milionů korun. Přímo ze státního rozpočtu půjde 127,5 milionu z této částky. Iniciativa potrvá do 31. července 2013, jednotlivé vzdělávací aktivity přitom musí skončit už konce května stejného roku. "Vzdělávejte se pro růst" navazuje na předchozí projekt MPSV "Vzdělávejte se!", kterou Drábek zhodnotil jako "velmi úspěšný projekt, který konkrétním podnikům dokázal v době ekonomické recese významně pomoci". Podrobnosti o projektu můžou zájemci získat na jednotlivých pracovištích Úřadu práce ČR a také na Portálu MPSV.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 1.6.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 02:32.