Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Květen:

Ministr Drábek debatoval na brodské radnici (Deníky)

"Přestože Česká republika patří statisticky mezi úplnou evropskou špičku, co se kvality života týče, tyto kroky se stanou základem pro pozdější další postup," uvedl na havlíčkobrodské radnici Drábek. Ten například oznámil, že se i nadále bude zvyšovat věková hranice odchodu do důchodu, nebo že se připravuje i zvýšení minimálních mezd.

Mezi jednu z nejzávažnějších otázek, co se odchodu do penze týče, bude její sladění mezi jednotlivými profesemi. "To je skutečně velmi důležité a budeme se na tom snažit intenzivně pracovat," dodal člen vlády.

Drábek zodpovídal i četné dotazy přítomných návštěvníků. Podotkl například, že by se v budoucnu měly na Úřadech práce objevit hotovostní pokladny, které by sloužily pro vyplácení okamžité pomoci. Peníze by tedy k žadateli měly fyzicky přijít přímo. "Ale i nadále se budeme snažit bezhotovostní operace preferovat," konstatoval například ministr, který třeba hovořil i o zjednodušení administrativy příspěvků zdravotně postiženým, vzdělávání sociálních pracovníků a dalších palčivých problémech.

Zdroj: Deníky

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 18.5.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:56.