Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Dobrý tip:

Sociální poradce

Většina změn se týká systému státní sociální podpory (SSP), který bylo nutné nastavit tak, aby byl maximálně adresný a co nejvíce přehledný. Další změny se budou týkat oblasti sociálního pojištění v rámci tzv. důchodové reformy, která se bude postupně realizovat, či nemocenského pojištění. Úsporná opatření znamenají největší finanční přínos do státního rozpočtu jednak v oblasti pojistného (sazba pojistného) a pak také rozšíření platby náhrady mzdy na třetí týden pracovní neschopnosti zaměstnavatelem.

Přehled změn od začátku letošního roku v působnosti Ministerstva práce a sociálních věcí ČR najdete na webových stránkách http://socialniporadce.mpsv.cz. Jsou přehledně rozděleny do kategorií – Občan, Rodina, Nezaměstnaný, Důchodce, OZP, OSVČ a zaměstnavatel. Pro orientační výpočet dané dávky můžete využít kalkulačku, kterou naleznete na integrovaném portálu MPSV na stránce http://portal.mpsv.cz/soc/poradce

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 19.4.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.10. 2018 000 18:42.