Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Dobrý tip:

Elektronický pomocník pro sociální oblast

Ráno by potřebovali vzbudit do práce, v poledne upozornit na braní léků nebo na návštěvu u doktora… „Lidé žijící v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem to samozřejmě nepotřebují,“ sděluje Monika Lampová, ředitelka Agentury Pondělí, „ale služba Podpora samostatného bydlení pomáhá osobám s postižením žít v běžných bytech, jen s menší individuální podporou asistentů. A takový elektronický pomocník by se klientům velice hodil.“

Propojení mobilu a internetu

Tato myšlenka napadla Moniku Lampovou již před několika lety, a tak začala spolupracovat s firmou Software Productions na její realizaci. „Elektronický pomocník už je prakticky hotový, teď se testuje jeho funkčnost,“ říká Rostislav Souček, který má realizaci tohoto nápadu na starosti. „Jde o propojení internetu a mobilního telefonu. Každý z úkolů se naplánuje v programu e-quip, což je program, který využívá velká část poskytovatelů sociálních služeb k administraci práce s uživateli, ve stanovený čas se odešle zpráva v textové, zvukové nebo obrázkové podobě na mobilní telefon klienta. Obrázky využíváme z programu Altík, který byl navržen pro alternativní způsob komunikace.“

Program budí velký zájem

Program byl představen na konferenci Kvalita nejsou jen standardy, která se konala v Brně, a vzbudil okamžitě velký zájem. Vznikla proto webová stránka www.e-quip.cz/epomocnik, která má poskytnout zájemcům ty nejdůležitější informace a dát jim přehled o tom, jak se tento program vyvíjí a kdy bude možné jej běžně využívat.

Služba Podpora samostatného bydlení je financována z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Zdroj: Agentura Pondělí, o. s.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 19.4.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 16.10. 2018 000 12:07.