Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Duben:

Bez práce méně lidí, než se čekalo (Právo)

Podle ekonomů je dobrou zprávou zejména rostoucí počet volných pracovních míst. V březnu jejich počet vzrostl o 5,5 procenta na 33 931. "Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 16,1 uchazeče," uvedlo MPSV.

Podle analytiků se v lepším než očekávaném poklesu míry nezaměstnanosti projevuje nástup sezónních prací v zemědělství a stavebnictví a stále se lepšící kondice českého průmyslu. MPSV podle své mluvčí Viktorie Plívové očekává, že v důsledku pokračování sezónních prací dojde k dalšímu mírnému poklesu nezaměstnanosti rovněž v dubnu. "Část průmyslu jede na plné obrátky a nedostává se mu pracovních sil," netajil mírný optimismus ani analytik ČSOB Petr Dufek z ČSOB. Podle něj je možné očekávat, že postupný růst zaměstnanosti by vedle průmyslu mohla pocítit i další odvětví české ekonomiky.

Na výraznější zlepšení situace na trhu práce si ale Češi podle analytiků počkají minimálně několik měsíců. V průběhu března se na úřadech práce nově zaevidovalo 49 463 lidí. Z evidence úřadů práce v březnu odešlo celkem 68 597 uchazečů (ukončená evidence, vyřazení uchazeči). Do nového zaměstnání z nich nastoupilo 47 892 osob.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 11.4.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 07:20.