Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Duben:

Projekt S pomocí za prací pomohl zaměstnat na 200 lidí (Právo)

Spolupracující zaměstnavatelé oceňují zejména možnost vytipování vhodných potenciálních zaměstnanců dle jejich požadavků, což obstarají koordinátoři projektu prostřednictvím databáze volných pracovních sil. Další velkou výhodou pro zaměstnavatele je získání vyškolených a motivovaných zaměstnanců.

Jedním z cílů projektu je totiž zvyšování kvalifikace účastníků prostřednictvím motivačního programu, PC kurzů a profesních rekvalifikací. Samozřejmě nechybí ani individuální poradenství a zprostředkování zaměstnání.

Zaměstnavatelé se mohou zúčastnit i projektových aktivit Křeslo pro hosta, Burza práce a Klub personalistů, kde mají možnost prezentovat svoji firmu. V případě zájmu stačí kontaktovat pracovníky projektu prostřednictvím www.spomocizapraci.cz. Nyní byl zahájen již šestý projektový turnus, jehož účastníci v těchto dnech absolvují počítačové kurzy. Lidé zařazení do pátého turnusu, který stále probíhá, navštěvují v současnosti rekvalifikační kurzy se zaměřením např. na logistiku, masáže, personalistiku, webdesign, účetnictví, svařování apod. Úspěšnost zaměstnanosti v projektu od jeho počátku do současnosti je 30 %.

Projekt S pomocí za prací organizuje společnost Grafia, s. r. o., jako dodavatel pro Úřad práce v Plzni. Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP LZZ a ze státního rozpočtu ČR.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 6.4.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 10:07.