Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Duben:

ČSSZ přiblíží elektronickou neschopenku (MediaFax)

Prezentace, která v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové začíná od 17 hodin, vysvětlí, proč by doktoři měli novinku využívat a co všechno pro to potřebují. Cílem eNeschopenky je podle ČSSZ zajistit, aby k zaměstnavateli odešlo už jen elektronické potvrzení pracovní neschopnosti a už ne nemocný pacient s ním.O půl hodiny dříve začne na stejném místě přednáška k dalšímu tématu z ranku elektronizace veřejné správy v podání ČSSZ, a to o používání elektronických dokumentů. "Problematika zahrnuje konverzi listinných a zpracování elektronických podání, jejich ukládání, stejně jako hodnocení provozu celého systémů," přiblížil témata vystoupení Gejdoš. Na přednášce zazní konkrétní postupy a zkušenosti, technické řešení i přínos celého systému.Ve společném stánku s ministerstvem práce a sociálních věcí ČSSZ přestaví i nové komunikační rozhraní - VREP. Jde o veřejné rozhraní pro elektronická podání, které teď správa sociálního zabezpečení testuje v pilotním provozu. Informační kanál se má stát součástí rozsáhlejšího informačního a komunikačního rozhraní, které plánuje ČSSZ v následujících letech vybudovat. "Jeho cílem bude vytvoření podpory nejen pro příjem, ale zejména pro poskytování informací klientům a dalším komunikujícím subjektům," uzavřel mluvčí ČSSZ.Konference ISSS probíhá v Hradci Králové ve dnech 4. a 5. dubna. Podrobnosti k problematice elektronického podání uvádí ČSSZ na adrese http://www.cssz.cz/cz/e-podani.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 4.4.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 03:01.