Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Duben:

Superúřad povede žena z Liberce (MF Dnes)

Tato pracoviště by se měla od příštího roku zabývat nejen zaměstnaností, ale také vyplácet podpory a všechny příspěvky a dávky. Převezmou tak část agendy radnic. O místo přijde několik stovek úředníků. Sadílková včera řekla, že zatím není jasné, kolik úředníků nebude kvůli změně a přesunu agendy potřeba. "Propouštění je samozřejmě nepopulární krok, nicméně je nezbytný, protože pokud chceme vybudovat efektivní úřad, musíme samozřejmě snížit stavy.

Nebude to na úkor klientů," uvedla ředitelka. Zeštíhlování počtu pracovníků se podle ní dotkne "obslužného personálu". Podle ministra práce Jaromíra Drábka má nový úřad ušetřit, zefektivnit vyplácení peněz od státu a zabránit jejich zneužívání. "Organizační změna nemá žádný dopad na kontakt úřadů práce s klienty. Všech 409 pracovišť zůstává v činnosti. Pro klienty se nic nemění," řekl Drábek.

Podle něj tak zprávy o tom, že to budou mít od dubna lidé k úředníkům dál, "byly liché". V Česku dosud funguje 77 úřadů práce se čtyřmi stovkami poboček. Zaměstnaností se zabývá 250 z nich. Podle ministra by se měla tato agenda postupně rozšířit do všech pracovišť. Nově budou spadat pod krajské pobočky, které bude řídit generální ředitelství - tedy centrální "superúřad" práce. Změna by podle Drábka měla letos uspořit kolem 180 milionů korun. Zdůraznil, že šetření se netýká podpor a dávek, ale nákladů na provoz.

Teď vyplácejí sociální dávky, podpory a příspěvky tři druhy úřadů - radnice ve dvou typech obcí a úřad práce. Od nového roku by lidé podle Drábka měli chodit jen na jedno místo, tedy do poboček úřadu práce. Posílit by se měla také kontrola.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 1.4.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 13:24.