Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011:

Březen

Obsah položky Březen:

 • Virtuální veletrh práce opět nabídne stovky volných pozic (MediaFax)
  ilustrační fotoStovky pracovních pozic v Česku, ale i v dalších státech Evropy nabídne virtuální veletrh pracovních příležitostí, který se uskuteční od 4. do 10. dubna na adrese www.dnyprace.cz.
  MediaFax, 31. 3. 2011
 • Propuštěným pomáhá Restart. Pád na dlažbu pak není tak tvrdý (MF Dnes)
  ilustrační fotoZtráta zaměstnání je nepříjemnou věcí asi pro každého člověka. Alespoň částečně změkčit pomyslný pád na dlažbu a připravit nezaměstnané na nové složité období se snaží takzvaný Restart. Jde o jediný preventivní projekt jihlavského úřadu práce. S ním v rámci projektu spolupracují i ostatní úřady v kraji. Projekt je financovaný z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.
  MF Dnes, 25. 3. 2011
 • Vláda znovu schválila balíček sociálních škrtů, které zrušil ÚS (MediaFax)
  ilustrační fotoŠkrty v sociální oblasti, které s platností ke konci letošního roku zrušil v březnu Ústavní soud, budou zřejmě platit i v následujících letech. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek předložil identický návrh zákona vládě, která ho ve středu schválila."Návrh zákona je věcně totožný s návrhem, který byl přijat na podzim. Samozřejmě s těmi úpravami, že jeho platnost je až od 1. ledna 2012 a že tu nejsou přechodná ustanovení pro rok 2011," konstatoval Drábek po jednání kabinetu Petra Nečase
  MediaFax, 23. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Hostem v Radiožurnálu
  ilustrační fotoTéma sociální reformy ve spojitosti s negativním postojem ze strany osob zdravotně postižených (OZP), kteří se postavili proti navrhovaným změnám v sociální oblasti, se stalo v poslední době často diskutovaným tématem. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek přijal pozvání do studia Radiožurnálu, kde diskutoval o té části sociální reformy, která se týká OZP a snažil se uvést na pravou míru některé zcela nepravdivé a zavádějící informace, které se na toto téma objevily v médiích.
  Radiožurnál, 23. 3. 2011
 • Moravskoslezský pakt zaměstnanosti (Deníky)
  ilustrační fotoKromě špatného životního prostředí je hlavním problémem Moravskoslezského kraje též vysoká nezaměstnanost. Možná východiska jsou v podobě dobře připravených projektů, které budou mít dlouhodobé trvání. Proto byl tento týden na půdě krajského úřadu v Ostravě podepsán Moravskoslezský pakt zaměstnanosti. Jeho cílem bude vytváření většího počtu pracovních míst a příprava kompetentních zaměstnanců pro ekonomický rozvoj kraje.
  Deníky, 22. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Hostem v pořadu - Nedělní partie (Prima TV)
  ilustrační fotoDůchodová reforma a její základní body byla hlavním tématem diskuse mezi ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem a jeho stínových protějškem Zdeňkem Škromachem za ČSSD v pořadu Nedělení partie na Prima TV.
  Prima TV, 20. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Průkazky a úlevy rušit nechceme (Právo)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek poskytl krátký rozhovor pro deník Právo, ve kterém hovořil o důvodech plánovaných opatření v rámci sociální reformy 2011 v souvislosti s nesouhlasným postojem ze strany Národní rady osob ze zdravotním postižením.
  Právo, 19. 3. 2011
 • Sociální reforma se zdravotně postižených nedotkne nijak razantně (MediaFax)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek uklidňuje zdravotně postižené, že pro ně nebudou mít plánované sociální reformy takové nepříjemné dopady, jak tvrdí Národní rada osob se zdravotním postižením. Ministr to napsal v otevřeném dopise, který zveřejnil v pátek na internetových stránkách MPSV. Ministr nesouhlasí s celou řadou argumentů, které reformu doprovázejí. "Není pravda, že dochází ke snižování státní podpory sociálně a zdravotně handicapovaným, nebo že by se rušily průkazky TP, ZTP a ZTP/ P," říká ministr.
  MediaFax, 18. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Rozhovor – „Opatrná, obezřetná, málo odvážná“, brání reformu penzí ministr (Aktuálně.cz)
  ilustrační foto„Právě proto ji půjde v příštích čtyřiceti letech financovat ze státního rozpočtu, proto ji také příští vlády nezruší“, tvrdí ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, který poskytl rozhovor na téma důchodové reformy pro Aktuálně.cz.
  Aktuálně.cz, 17. 3. 2011
 • OECD: Státy by měly prodloužit věk odchodu do důchodu (MediaFax)
  ilustrační fotoPřesvědčit lidi, aby pracovali déle, je jedinou možností, jak udržet v chodu důchodové systémy, aniž by bylo nutné snížit dávky tak, že by to uvrhlo důchodce do chudoby, uvedla ve zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
  MediaFax, 17. 3. 2011
 • Sleva na dítě v příštím roce stoupne o 150 korun (MediaFax)
  ilustrační fotoSleva na dítě v příštím roce stoupne o 150 korun na 1 117 korun měsíčně. Po jednání koalice to řekl premiér Petr Nečas. Z propočtů ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) plyne, že náklady rodin s dětmi stoupnou v důsledku nárůstu dolní sazby DPH od příštího roku o 120 až 150 korun na jedno dítě.
  MediaFax, 17. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Debata o důchodové reformě, Studio Stop (ČRo 6)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl jedním z hostů v pořadu Studio Stop na ČRo 6, kde diskutoval o důvodech přijetí reformy penzijního systému.
  ČRo 6, 17. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Daňová sleva na dítě se zvýší o 150 korun měsíčně, Radiofórum (Radiožurnál)
  ilustrační fotoPředstavitelé vládní koalice se na včerejším jednání dohodli, že dojde ke zvýšení daňové slevy na dítě o 150 korun měsíčně v souvislosti s plánovanými změnami v DPH. A právě podpora rodin s dětmi ve formě daňových slev byla hlavním tématem rozhovoru s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem, který byl hostem v pořadu Radiofórum na Radiožurnálu.
  Radiožurnál, 17. 3. 2011
 • Úřady práce v Moravskoslezském kraji podpořily 542 míst (Právo)
  ilustrační fotoÚřady práce v Moravskoslezském kraji v průběhu února podpořily prostřednictvím aktivní politiky zaměstnanosti vytvoření 336 pracovních míst, od začátku roku s touto podporou vzniklo 542 míst.
  Právo, 17. 3. 2011
 • Poslanci přehlasovali prezidenta, Česko bude mít centrální úřad práce (MediaFax)
  ilustrační fotoPoslanci v úterý 107 hlasy přehlasovali veto prezidenta Václava Klause, který jim v únoru vrátil návrh zákona o Úřadu práce České republiky. Ten mění strukturu úřadů práce v zemi, zavádí centrální úřad a v rozpočtu má ušetřit zhruba 175 milionů korun. "Úspory budou spočívat zejména v centralizaci některých činností a centrálním nákupu energií a dalších provozních položek," dodávají předkladatelé.
  MediaFax, 15. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Rodičovský příspěvek budu chtít změnit ještě víc (HN)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek poskytl krátký rozhovor pro Hospodářské noviny k nálezu Ústavního soudu, který k 31. 12. letošního roku zrušil zákony přijaté v rámci úsporných opatření.
  Hospodářské noviny, 15. 3. 2011
 • Najděte si práci na veletrhu (MF Dnes)
  ilustrační fotoŠanci najít uplatnění na trhu práce budou mít návštěvníci Mezinárodní veletrhu pracovních příležitostí JOBS EXPO, který se bude konat 17. a 18. března v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze - Holešovicích. Představí se na něm celá řada významných firem, které budou hledat nové pracovníky. Nad veletrhem převzalo záštitu mj. také ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).
  MF Dnes, 15. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Rozhovor - Snížení nákladů práce? Museli jsme ustoupit (LN)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek poskytl rozhovor pro Lidové noviny, ve kterém hovořil o nové dohodě mezi koaličními partnery ke změnám v sazbě DPH. „Je důležité, že koncept důchodové reformy nebyl zpochybněn“, říká ministr Drábek.
  LN, 11. 3. 2011
 • Vozíčkáři ve firmách stínují manažery (MF Dnes)
  ilustrační fotoZískat praxi a také důvěru ve své schopnosti - to nabízí studentům upoutaným na invalidní vozík nový projekt Konta Bariéry s názvem Stínování manažerů bez bariér. Studenti prožijí běžný pracovní týden v mezinárodní firmě nebo na ministerstvu, zúčastní se pracovních porad či obchodních jednání a poznají práci manažerů na vlastní kůži.
  MF Dnes, 10. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Hostem v pořadu Události, komentáře (ČT 24)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl jedním z hostů v pořadu Události a komentáře na ČT 24, kde společně s ostatními diskutoval o včerejší dohodě mezi koaličními partnery o nové podobě sazeb DPH v souvislosti s reformou penzijního systému. Daň by se měla sjednotit na 17,5 %, ale až za dva roky.
  ČT 24, 10. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Hostem v pořadu Radiofórum (Radiožurnál)
  ilustrační fotoO nové dohodě mezi koaličními partnery k úpravě sazby DPH v souvislosti s reformou penzijního systému hovořil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek v pořadu Radiofórum na Radiožurnálu. DPH má mít úplně jiné parametry, od příštího roku se má zvednout spodní sazba na 14%, a od roku 2013 se pak sazby DPH mají sjednotit na 17,5%.
  Radiožurnál, 10. 3. 2011
 • Od příštího roku budou nové sazby DPH 14 a 20 procent (MediaFax)
  ilustrační fotoOd počátku příštího roku budou nové sazby DPH 14 a 20 procent. Zástupci vládní koalice to uvedli po čtvrtečním jednání ve formátu K9.Od prvního ledna roku 2013 bude platit sjednocená sazba DPH 17,5 procenta bez výjimek. Úprava DPH v příštím roce by se měla dotknout jen sazeb, položky, které jsou nyní ve snížené sazbě, v ní zůstanou i v roce příštím. Kromě potravin se to týká například knih.
  MediaFax, 10. 3. 2011
 • V Česku ubylo nezaměstnaných (LN)
  ilustrační fotoSituace na trhu práce se v únoru mírně zlepšila, míra registrované nezaměstnanosti klesla proti lednu o desetinu procentního bodu na 9,6 procenta.
  LN, 9. 3. 2011
 • Nezaměstnanost za únor 2011, Ekonomika (ČT 24)
  ilustrační fotoO vývoji únorové nezaměstnanosti v letošním roce a aktuální situaci na trhu práce hovořil náměstek ministr práce a sociálních věcí pro politiku zaměstnanosti a trhu práce Karel Machotka v ekonomické relaci na ČT 24.
  ČT 24, 8. 3. 2011
 • Míra nezaměstnanosti v únoru klesla na 9,6 procenta (MediaFax)
  ilustrační fotoMíra nezaměstnanosti v ČR v únoru mírně klesla z lednových 9,7 na 9,6 procenta, v úterý o tom informovalo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Ke konci února evidovaly úřady práce celkem 566 896 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 4 967 nižší než ke konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku poklesl dokonce o 16 239.
  MediaFax, 8. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Hostem v pořadu 0tázky Václava Moravce (ČT 1)
  ilustrační fotoO důchodové reformě přišli společně diskutovat pozvaní hosté do pořadu Otázky Václava Moravce na ČT 1. Za ministerstvo práce a sociálních věcí se diskuse zúčastnil ministr resortu Jaromír Drábek, který hovořil mj. o důvodech přijetí chystané reformy penzijního systému.
  ČT 1, 6. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Na stole je návrh, jemuž věřím a za nímž si stojím (Deníky)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek poskytl rozhovor pro Jihočeský deník, ve kterém hovořil o důvodech a nutnosti přijetí reformy penzijního systému.
  Deníky, 5. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Beseda - Drábek a spol. vysvětlovali v Blesku důchodovou reformu (Deník Blesk)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl jedním z hostů, který se zúčastnil besedy o důchodové reformě v redakci Blesku. Ministr odpovídal na nejčastější dotazy, které zajímaly čtenáře deníku o zmíněné reformě.
  Deník Blesk, 3. 3. 2011
 • Jaromír Drábek: Hostem v pořadu Hyde Park (ČT 24)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl hostem v pořadu Hyde Park na ČT 24, kde odpovídal na dotazy korespondentů o přijaté podobě důchodové reformy.
  ČT 24, 2. 3. 2011
 • Stát chystá změny v přístupu k pěstounské péči, Radiofórum (Radiožurnál)
  ilustrační fotoO plánovaných změnách v přístupu k pěstounské péči hovořili pozvaní hosté a odborníci na dané téma v pořadu Radiofórum na Radiožurnálu. Mezi hosty byl také pozván zástupce ministerstva práce a sociálních věcí Miloslav Macela, ředitel odboru dávkových systému a rodiny na zmíněném resortu.
  Radiožurnál, 2. 3. 2011
 • ČSSZ: Kdo má nárok na ošetřovné? (Týdeník Školství)
  ilustrační fotoNárok na ošetřovné má při splnění stanovených podmínek zaměstnanec, pokud nemůže vykonávat zaměstnání z důvodu ošetřování nemocného člena domácnosti. Náleží také v případě, kdy zaměstnanec nemůže pracovat, neboť musí pečovat o zdravé dítě mladší 10 let, protože školské nebo dětské zařízení bylo uzavřeno, dítěti byla nařízena karanténa, nebo osoba, která jinak o dítě pečuje, sama onemocněla. Redukční hranice od 1. ledna 2011 činí: První redukční hranice 825 Kč, druhá redukční hranice 1237 Kč a třetí redukční hranice 2474 Kč.
  Týdeník Školství, 2. 3. 2011
 • Nezaměstnanost v eurozóně klesla v lednu na 9,9 procenta (MediaFax)
  ilustrační fotoMíra nezaměstnanosti v eurozóně klesla v lednu tohoto roku na 9,9 procenta, a to z deseti procent v prosinci loňského roku. Informoval o tom v úterý statistický úřad Evropské unie Eurostat.
  MediaFax, 1. 3. 2011
 • Video a skripta zdarma. Kurzy už navštívily stovky maminek (MF Dnes)
  ilustrační fotoVysoká škola báňská v Ostravě pořádá počítačové kurzy pro ženy i muže na rodičovské dovolené a nezaměstnané matky s dítětem do patnácti let. "Kurzy jsou zdarma. Jsou placené z evropských fondů. A žádné tituly nerozdáváme. Maminkám jde hlavně o to, aby se naučily pracovat s počítačem a mohly získat práci," zdůrazňuje lektor Petr Červenka z VŠB-TUO. Závěrečné zkoušky jsou dobrovolné. Když je absolventi kurzu splní, získají osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností.
  MF Dnes, 1. 3. 2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 17.12. 2018 000 17:55.